USA – Parki Narodowe 2018

Najwspanialsze parki narodowe i rezerwaty południa USA. Czerwone wzgórza, oryginalne formacje skalne, kaniony oraz kratery w Arizonie i Utah. Widok na rzekę Kolorado w Wielkim Kanionie. Pustynia w Newadzie i gigantyczne sekwoje w Kalifornii. Rozrywkowe Las Vegas, artystyczne San Francisco, filmowe Los Angeles. Pełen dzieł sztuki zamek Hearsta.
-
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
  • 14 noclegów w motelach i hotelach, pokoje 2-osobowe, dopłata do pokoju 1-osobowego 4000 PLN,
  • 13 śniadań (bez 9. dnia),
  • napiwki dla kierowcy,
  • opiekę polskiego pilota-przewodnika,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż)
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 | LOS ANGELES
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do USA. Przylot do Los Angeles. Transfer do hotelu.
Dzień 2 | PN JOSHUA TREE
Wyjazd z Los Angeles w kierunku Phoenix (Arizona). Przejazd przez pustynię Mojave. Krótki postój w Joshua Tree National Park, gdzie można spotkać unikalne pustynne jukki krótkolistne, rosnące prawie tysiąc lat. Dalej podróż przez pustynię Sonora, słynącą z ogromnych kaktusów saguaro. Przejazd w okolice Phoenix.
Dzień 3 | SEDONA - KANION WALNUT - KRATER SUNSET - WUPATKI
Przejazd do Sedony, malowniczego miasteczka otoczonego czerwonymi skałami, o niezwykłych właściwościach. Następnie pobyt w Walnut Canyon National Monument. Przejazd do Sunset Crater Volcano National Monument, pokrytego lawą, przypominającą krajobraz księżycowy. Krótki postój w Wupatki National Monument.
Dzień 4 | PN WIELKIEGO KANIONU
Przejazd do Parku Narodowego Wielkiego Kanionu (Grand Canyon National Park). Spacer krawędzią kanionu do najbardziej malowniczych punktów widokowych, skąd można podziwiać płynącą 1500 metrów poniżej rzekę Kolorado. Fakultatywnie możliwość lotu helikopterem nad kanionem (ok. 200 USD). Dla chętnych film w kinie IMAX (ok. 15 USD).
Dzień 5 | PN JEZIORA POWELLA - MONUMENT VALLEY
Przejazd nad tamę i malownicze, sztuczne jezioro tworzące Park Narodowy Jeziora Powella. Następnie podróż przez pustynną Arizonę i tereny, które stanowią ojczyznę Indian Navajo. Pobyt w Dolinie Pomników (Monument Valley); znane z wielu filmów czerwone wzgórza o ściętych szczytach. Następnie przejazd z Arizony do stanu Utah.
Dzień 6 | PN ARCHES - PN CANYONLANDS
Przejazd do Parku Narodowego Łuków Skalnych (Arches National Park). Spacery w pobliżu najciekawszych formacji czerwonych skał. Następnie postoje na punktach widokowych Parku Narodowego Canyonlands. Postój w pobliskim Parku Stanowym Dead Horse Point, z którego rozciąga się wspaniała panorama na zakole rzeki Colorado.
Dzień 7 | PN CAPITOL REEF - PN KANIONU BRYCE
Przejazd do Parku Narodowego Capitol Reef, utworzonego w miejscu imponującego uskoku skalnego. Następnie przejazd do Parku Narodowego Kanionu Bryce, na krawędź głębokiej doliny, wypełnionej setkami czerwonych kolumn skalnych.
Dzień 8 | PN ZION - LAS VEGAS
Przejazd do Parku Narodowego Zion, zielonej oazy w wąwozie rzeki Virgin. Następnie podróż do światowej stolicy hazardu – Las Vegas, w stanie Nevada. Wieczorny spacer po hotelach-kasynach, budowanych na wzór znanych zabytków światowych, jak piramida Cheopsa, Manhattan, wieża Eiffla, Wenecja, starożytny Rzym. Udział w ulicznych pokazach i atrakcjach.
Dzień 9 | PN DOLINY ŚMIERCI
Przejazd przez bezkresną pustynię stanu Nevada. Krótki pobyt w Parku Narodowym Doliny Śmierci (Death Valley National Park), gdzie w głębokiej depresji znajduje się najgorętsze miejsce na kuli ziemskiej (którego temperatura sięga nawet 50ºC).
Dzień 10 | PN YOSEMITE
Przejazd do Parku Narodowego Yosemite, gdzie rosną najstarsze i największe na świecie drzewa – gigantyczne sekwoje. Spacer po malowniczym wąwozie Yosemite z wodospadami, granitowymi monolitami, bujną roślinnością.
Dzień 11 | SAN FRANCISCO
Przejazd do San Francisco. Całodzienne piesze zwiedzanie miasta. Przejazd słynnym tramwajem kablowym na znaną z filmów spadzistą uliczkę o ośmiu zakrętach – Lombard Street. Spacer po wybrzeżu i widok na most Golden Gate. Zakupy pamiątek w gwarnej dzielnicy portowej Fisherman’s Wharf. Dla chętnych (w miarę możliwości) fakultatywny rejs po Zatoce San Francisco, podczas którego opływa się wyspę Alcatraz, gdzie znajduje się dawne więzienie (cena ok. 40 USD). Spacer po dzielnicy chińskiej i okolicy Union Square.
Dzień 12 | MONTEREY
Przejazd na południe. Postój w miasteczku Monterey i spacer po odrestaurowanej części portowej. Następnie przejazd wokół skalistego półwyspu malowniczą drogą 17-Mile Drive; postoje na punktach widokowych.
Dzień 13 | SAN SIMEON (Hearst Castle)
Przejazd do San Simeon, gdzie znajduje się zamek Williama R. Hearsta z 165 pokojami, wypełniony skarbami przywiezionymi z Hiszpanii, Włoch, Francji, Grecji, Egiptu i innych zakątków świata.
Dzień 14 | LOS ANGELES - SANTA MONICA - HOLLYWOOD
Zwiedzanie Los Angeles. Przejazd do leżącej nad Pacyfikiem miejscowości Santa Monica. Popołudniowy spacer znaną z wielu filmów, obsadzoną palmami promenadą i po malowniczym molo. Czas na zakupy pamiątek lub markowych towarów. Wieczorem spacer po głównej ulicy Hollywood, przy której znajduje się Teatr Chiński z odciskami dłoni aktorów i Dolby Theatre (dawniej zwany Kodak Theatre), gdzie wręczane są nagrody Akademii Filmowej – Oscary.
Dzień 15 | LOS ANGELES
Rano czas wolny lub dla chętnych fakultatywnie kilkugodzinna wizyta w Universal Studios (ok. 120 USD), filmowym parku rozrywki, ujawniającym kulisy kręcenia filmów (wycieczka jest uzależniona od godziny wylotu; jeżeli wylot jest wieczorem, to można ją zorganizować, a jeżeli w południe – nie będzie to możliwe). Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.
Dzień 16 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT
Najpóźniej na 35 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych, takich jak imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu.
WIZA
Uczestnicy wycieczki mogą starać się o wizę za pośrednictwem biura LogosTour (najpóźniej na 2 miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć formularze wizowe, z których dane są potrzebne do uzupełnienia wniosku przez internet). Orientacyjna cena wizy wynosi około 700 PLN. Opłata za pośrednictwo wizowe – 200 PLN. Szczegóły w biurze. W przypadku otrzymania wizy i rezygnacji z wyjazdu – potrącenie wg Warunków Uczestnictwa. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać minimum 2 strony wolne.
BILETY WSTĘPU
Na bilety wstępu do parków i innych atrakcji należy zabrać ze sobą ok. 200 USD.
WYŻYWIENIE
Na wyżywienie sugerujemy przeznaczyć ok. 30-40 USD dziennie.