USA – Wschodnie Wybrzeże 2021

Kosmopolityczny Nowy Jork. Historyczna Filadelfia i stolica USA – Waszyngton. Ogrom wód wodospadu Niagara. Centrum lotów kosmicznych na Florydzie z kosmodromem i rakietami. Park rozrywki Disneya. Pingwiny, płaszczki oraz delfiny w parku wodnym w Orlando. Wieczne wakacje w Miami Beach – wypoczynek przy basenie, spacer po plaży lub atrakcyjne zakupy.
24-04 - 09-05-2021
13700
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przelot wewnętrzny,
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
  • 14 noclegów; zakwaterowanie w dogodnie położonych hotelach 3*, w Nowym Jorku hotel na Manhattanie; pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 3900 PLN,
  • 14 śniadań,
  • napiwki dla kierowców,
  • opiekę polskiego pilota-przewodnika,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 | NOWY JORK
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do USA. Przylot do Nowego Jorku. Transfer do hotelu.
Dzień 2 | NOWY JORK
Całodzienne zwiedzanie Nowego Jorku. Przejazd do Battery Park, z którego najlepiej widać Statuę Wolności. Następnie spacer przez dzielnicę finansową wokół Wall Street z budynkiem giełdy NYSE. Przejście do miejsca po zburzonych wieżowcach WTC (9/11 Memorial) – upamiętniają je dwa głębokie zbiorniki, do których spływają strumienie wody. Wjazd na oszklony poziom widokowy na 86. piętrze drugiego co do wysokości (po nowym 1 World Trade Center) wieżowca w Nowym Jorku – Empire State Building (443 m), z którego rozpościera się wspaniała panorama Manhattanu. Spacer reprezentacyjną Piątą Aleją z eleganckimi sklepami, chwila wytchnienia w Rockefeller Center – kompleksie 19 budynków komercyjnych w Midtown, centralnej części Manhattanu. Na trasie spaceru – neogotycka katedra św. Patryka, elegancki wieżowiec Trump Tower. Dojazd do Central Parku i przez Columbus Square do Lincoln Center, centrum kulturalnego z Metropolitan Opera. Przejazd pod kamienicę, gdzie mieszkał John Lennon, a w pobliżu znajduje się poświęcony mu mały fragment parku. Pod wieczór czas wolny na gwarnym i kolorowym Times Square; posiłek i zakupy pamiątek.
Dzień 3 | NOWY JORK
Dalszy ciąg zwiedzania. Przejazd pod budynek ONZ; krótki postój. Następnie przejazd wzdłuż Central Parku – na trasie jedno z najwspanialszych muzeów świata Metropolitan Museum of Art oraz nowoczesne Muzeum Guggenheima. W południe wyjazd z Nowego Jorku i przejazd w kierunku Niagara Falls. Po drodze łańcuch górski Appalachów i tereny rolnicze; to tutaj przybywali pierwsi imigranci z Europy w poszukiwaniu lepszego życia. Przyjazd do hotelu i zakwaterowanie.
Dzień 4 | NIAGARA FALLS (Kanada)
Całodzienny pobyt w Niagara Falls i okolicy. Rankiem przejazd do pięknego sanktuarium bazyliki Matki Boskiej z Fatimy, zbudowanego przez ojców barnabitów na ziemi podarowanej przez polską rodzinę. Następnie spacer nad wodospad Niagara. Postoje na punktach widokowych. Ekscytująca wyprawa statkiem wycieczkowym „Maid of the Mist” (przy sprzyjających warunkach pogodowych) pod najszerszą, prawie 800-metrową część wodospadu – Horseshoe Falls (Końska Podkowa). Spacer na Kozią Wyspę, skąd z bliska widać spadające z hukiem masy wody. Możliwość obejrzenia atrakcyjnego filmu o wodospadzie w technice IMAX. Dla chętnych spacer na stronę kanadyjską mostem Tęczowym rozpiętym nad rzeką Niagarą (wymagane jest elektroniczne zezwolenie na wjazd do Kanady oraz wielokrotna wiza USA). Podziwianie wodospadów od strony Kanady.
Dzień 5 | FILADELFIA
Przejazd przez stan Pensylwania do Filadelfii. Zwiedzanie historycznej części miasta związanej z ważnymi dla powstania USA wydarzeniami w 1776 roku i konstytucją nowego państwa – pawilon z pękniętym Dzwonem Wolności i Independence Hall (z zewnątrz), gdzie podpisano Deklarację Niepodległości Stanów Zjednoczonych. Przejazd na nocleg w okolice Filadelfii.
Dzień 6 | WASZYNGTON
Przejazd do Waszyngtonu, położonego nad rzeką Potomac. Zwiedzanie stolicy Stanów Zjednoczonych. Wejście do budynku Kapitolu, siedziby parlamentu USA – Kongresu; zwiedzanie reprezentacyjnej części pod główną kopułą. Przejazd obok pomnika Kazimierza Pułaskiego na pobliskim Freedom Plaza, a następnie oglądanie pomnika Tadeusza Kościuszki przed frontem Białego Domu, siedziby prezydenta USA. Spacer szeroką promenadą przez National Mall, przy którym mieszczą się muzea i pomniki. Wejście do monumentalnego mauzoleum prezydenta Abrahama Lincolna; po drodze pomniki poświęcone bohaterom wojny wietnamskiej i wojny koreańskiej. Następnie przejazd przez rzekę Potomac i krótki spacer po Cmentarzu Narodowym w Arlington, na którym pochowani są żołnierze polegli na wojnach, w których brały udział Stany Zjednoczone, a także politycy, m.in. J.F. Kennedy. Przejazd na nocleg.
Dzień 7 | WASZYNGTON – ORLANDO
Czas wolny i zwiedzanie (do wyboru) waszyngtońskich muzeów – Narodowego Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej lub Muzeum Historii Naturalnej. Transfer na lotnisko. Przelot na Florydę do Orlando. Zakwaterowanie.
Dzień 8 | ORLANDO
Cały dzień w najciekawszej części parku rozrywki Walta Disneya – Epcot Center. Udział w wielu rozrywkach, m.in. symulacja przelotu lotnią nad najsłynniejszymi miejscami na świecie i wirtualny lot na Marsa oraz przedstawienie w technice animatronic o najważniejszych wydarzeniach z historii USA. Osoby, które są zainteresowane podróżami, mają okazję odwiedzić pawilony m.in. Meksyku, Chin, Japonii, Maroka, Francji, Kanady, w których można także zjeść lokalne potrawy z tych krajów. Wieczorem wspaniały pokaz sztucznych ogni, laserowych iluminacji i grających fontann przy dźwiękach muzyki. Przejazd na nocleg do hotelu.
Dzień 9 | ORLANDO
Zwiedzanie następnego parku rozrywki, parku wodnego – Sea World. Okazja do zobaczenia żywych stworzeń morskich z bliska. Największą popularnością cieszą się występy tresowanych zwierząt – delfinów, orek i wielu innych. Liczne akwaria i wybiegi pokazują podwodne życie pingwinów, delfinów, rekinów, płaszczek, krów morskich. Wielu emocji dostarczy symulacja lotu helikopterem na stację arktyczną na biegunie. Dla odważnych, którzy lubią adrenalinę – szalona, podniebna jazda tzw. roller coasterem. Po południu przejazd na nocleg do hotelu.
Dzień 10 | CAPE CANAVERAL
Przejazd na przylądek Cape Canaveral, gdzie znajduje się Centrum Lotów Kosmicznych im. J.F. Kennedy’ego. Możliwość poznania historii podboju kosmosu – centrum dowodzenia, widok na wyrzutnię i kosmodrom, modele rakiet. Wśród nich jest Saturn V – największa rakieta, jaką skonstruował człowiek, która brała udział w załogowych lotach misji Apollo na Księżyc. Poznać można także historie misji kosmicznych NASA i z bliska zobaczyć wahadłowiec kosmiczny. Po ogromnym terenie kosmodromu turyści poruszają się specjalnymi busami. Dla chętnych – filmy z wypraw kosmicznych w systemie kinowym IMAX 3D. Następnie przejazd na południe Florydy. Przyjazd do Miami Beach. Zakwaterowanie w hotelu.
Dzień 11 | MIAMI BEACH
Zwiedzanie miasta Miami i okolic. Dzielnica Coral Gables z historycznym hotelem Biltmore, z 1926 roku, goszczącym gwiazdy rozrywki, prezydentów i bossów mafii. Przejazd przez dzielnicę Coconut Grove i enklawę kubańskiej społeczności Little Havana. Dalej na trasie – port Miami i sala widowiskowo-sportowa American Airlines Arena, siedziba drużyny koszykówki Miami Heat. Przejazd do centrum finansowego miasta. Czas wolny na posiłek i zakupy na promenadzie Bayside Marketplace. Dla chętnych fakultatywny indywidualny rejs statkiem wycieczkowym po zatoce i wzdłuż brzegów wysepek, w pobliżu rezydencji celebrytów i milionerów (m.in. Jennifer Lopez, Ricky Martin, Jackie Chan, Julio Iglesias, Cher), ok. 20 USD. Powrót do hotelu.
Dzień 12 | MIAMI BEACH
Czas wolny na kąpiel w basenie lub spacer po piaszczystej plaży. Możliwość przejazdu lokalnym autobusem do południowej części Miami Beach – South Beach, spacer po nadmorskim deptaku Ocean Drive, gdzie znajdują się zabytkowe hotele w stylu art déco, restauracje na świeżym powietrzu, promenada nad oceanem. Przejście na najsłynniejszy deptak handlowy południowej Florydy – Lincoln Road Mall (między 16. a 17. Street) – zakupy w licznych sklepach z pamiątkami i salonach z markowymi produktami.
Dzień 13 | MIAMI BEACH
Dla chętnych – fakultatywna kilkugodzinna wycieczka do Gator Park, leżącego w okolicy słynnego Parku Narodowego Everglades (ok. 65 USD, min. 15 osób). W programie – rejs szybką łodzią ze śmigłem (airboat) przez kanały zarośnięte mangrowcami, w poszukiwaniu aligatorów i rzadkich ptaków. Po rejsie krótki pokaz z aligatorem.
Dzień 14 | MIAMI BEACH
Dzień wolny na wypoczynek. Dla chętnych całodniowa wycieczka do Key West, miasta położonego na najdalszej wyspie archipelagu Florida Keys (ok. 80 USD, min. 15 osób). Po drodze piękne widoki na Atlantyk i Zatokę Meksykańską podczas ponad 4-godzinnego przejazdu przez łańcuch wysp i łączące je 42 mosty, w tym słynny most 7-milowy. Po przyjeździe spacer po zabytkowym centrum miasta – Mallory Square. Niedaleko mieści się interesujące Muzeum Wraków, gdzie można zobaczyć autentyczne przedmioty wydobyte ze znalezionych w wodach Morza Karaibskiego wraków europejskich statków, wywożących z Ameryki Łacińskiej skarby Indian prekolumbijskich. Warto odwiedzić również Muzeum Hemingwaya, mieszczące się w willi należącej do pisarza, w której zgromadzono wiele osobistych przedmiotów i zdjęć. Na wybrzeżu, tuż przy plaży, wielką atrakcją, obleganą przez turystów, jest betonowa boja informująca o tym, że Key West jest najbardziej na południe położonym miastem kontynentalnej części USA, a Kuba znajduje się w odległości ok. 90 mil. Późny powrót do hotelu w Miami Beach.
Dzień 15 | MIAMI BEACH
Czas wolny na odpoczynek, indywidualny spacer lub ostatnie zakupy. Transfer na lotnisko w Miami. Wylot do Europy.
Dzień 16 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT - WIZA
Najpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych, takich jak imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu.

Od 11 listopada 2019 r. obywatele polscy mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych na okres do 90 dni bez wiz, po uzyskaniu zezwolenia wjazdu za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży – ESTA. Pełne informacje na temat Programu Ruchu Bezwizowego (w tym systemu ESTA) są dostępne na stronie internetowej amerykańskiego Urzędu Celnego i Ochrony Granic pod adresem https://esta.cbp.dhs.gov oraz na stronie internetowej Departamentu Stanu USA pod adresem http://travel.state.gov.

Uczestnicy wycieczki mogą starać się o zezwolenie ESTA za pośrednictwem biura LogosTour (opłata za zezwolenie 60 PLN i pośrednictwo 50 PLN) lub we własnym zakresie. W przypadku korzystania z pośrednictwa najpóźniej na 2 miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć wypełniony formularz, z którego dane są potrzebne do wypełnienia wniosku w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży ESTA oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem, wymagany paszport biometryczny).

Uczestnicy wycieczki podlegający ubieganiu się o wizę w trybie dotychczasowym mogą starać się o wizę za pośrednictwem biura LogosTour (najpóźniej na 2 miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć formularze wizowe, z których dane są potrzebne do uzupełnienia wniosku przez internet, skan paszportu oraz kolorowego zdjęcia wymaganego przez ambasadę). Orientacyjna cena wizy wynosi około 700 PLN. Opłata za pośrednictwo wizowe – 200 PLN. Szczegóły w biurze. W przypadku otrzymania zezwolenia lub wizy i rezygnacji z wyjazdu – potrącenie wg Warunków Uczestnictwa. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać min. 2 strony wolne.

Obywatele polscy są zwolnieni z wymogu posiadania wizy do Kanady (dzień zwiedzania wodospadu Niagara), ale od 15 marca 2016 r. wymagane jest elektroniczne zezwolenie na wjazd (eTA - electronic Travel Authorization), które uczestnicy wycieczki mogą uzyskać za pośrednictwem LogosTour (opłata za zezwolenie i pośrednictwo 50 PLN) lub we własnym zakresie. Więcej informacji w biurze.
BILETY WSTĘPU
Na bilety wstępu należy zabrać ze sobą ok. 380 USD.
WYŻYWIENIE
Na wyżywienie sugerujemy zabrać 30-40 USD dziennie.
Rezerwuj online