USA – Zachodnie Wybrzeże (+ Parki Narodowe i Kanion Antylopy) dla Koneserów 2021

Podróż przez Kalifornię to spełnienie amerykańskiego snu. Miasto Aniołów. Big Sur – piękne wybrzeże z wysokimi klifami. Zachwycające San Francisco. Majestatyczne Yosemite. Zachód słońca na krawędzi Wielkiego Kanionu Kolorado. Wciągające Las Vegas i San Diego. Krajobraz Dzikiego Zachodu w Monument Valley. Malownicze jezioro Powella i Kanion Antylopy.
03-06 - 20-06-2021
29800
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
  • 16 noclegów; zakwaterowanie w doskonale zlokalizowanych hotelach 4*, 5 noclegów w hotelach 3*, świetnie zlokalizowanych na terenie parków lub w okolicy, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 7600 PLN,
  • 16 śniadań, 8 obiadów (w tym piknik) i 7 kolacji,
  • widokowe rejsy,
  • wizytę w winiarni z degustacją,
  • wszystkie atrakcje wymienione w programie wraz z biletami wstępu oprócz fakultatywnych,
  • wstępy do parków i rezerwatów,
  • opiekę polskiego pilota-przewodnika,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do USA. Przylot do Los Angeles – Miasta Aniołów. Przejazd najbardziej reprezentacyjną aleją – Rodeo Drive. Transfer do hotelu. Powitalny drink. Wieczorem uroczysta kolacja.
Dzień 2 | LOS ANGELES – HOLLYWOOD
Zwiedzanie filmowej stolicy USA. Spacer wzdłuż Hollywood Boulevard z Teatrem Chińskim Graumana, w którym niegdyś rodziła się legenda kina i splendor hollywoodzkiej fabryki snów. Przejście słynnym deptakiem Walk of Fame z mosiężnymi gwiazdkami, na których wyryte są nazwiska najsławniejszych aktorów. Widok na Hollywood Sign – słynny napis „Hollywood”. Prywatna wizyta w Dolby Theatre, gdzie wręczane są Oscary. Następnie wstęp do Getty Villa – muzeum do złudzenia przypominającym rzymską willę. Kolacja. Wieczorem drink w stylowym hollywoodzkim pubie.
Dzień 3 | SAN DIEGO
Przejazd do San Diego. Wizyta w okazałym Balboa Park, słynącym z kompleksu historycznych budynków w stylu baroku hiszpańskiego. Wstęp do San Diego Museum of Art, prezentującego jedne z największych zbiorów w stanie Kalifornia. Spacer po Seaport Village i Gaslamp Quarter. Następnie wizyta w zabytkowym hotelu del Coronado z 1888 r., w którym kręcono m.in. kultową komedię „Poł żartem, pół serio”. Bywali tutaj prezydenci USA i znane osobistości świata nauki, literatury oraz gwiazdy Hollywood. Wieczorem widokowy rejs po zatoce San Diego. Wyśmienita kolacja z winem. Nocleg w hotelu.
Dzień 4 | SAN DIEGO – YUMA – PHOENIX
Przejazd w kierunku Arizony. Po drodze postój w słonecznej miejscowości Yuma, która posłużyła za plan filmowy w westernie „1510 do Yumy”. Obiad. Nocleg w Phoenix.
Dzień 5 | PHOENIX – SEDONA – WIELKI KANION KOLORADO
Poranny objazd miasta. Na trasie m. in. (z zewnątrz) Kapitol Stanowy, Urząd Miasta, słynne obiekty sportowe. Następnie przejazd do Sedony – malowniczego miasteczka otoczonego skałami z czerwonego piaskowca. Kontynuacja podróży do jednego z cudów natury – Wielkiego Kanionu. Okazja do podziwiania zachodu słońca na krawędzi tego spektakularnego kanionu rzeki Kolorado. Kolacja i nocleg w okolicy.
Dzień 6 | P.N. WIELKIEGO KANIONU – MONUMENT VALLEY
Spacer do punktów widokowych. Podziwianie oszałamiających pejzaży o niewyobrażalnych barwach, karmazynowych i pomarańczowych urwisk, purpurowych przepaści tworzących jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na Ziemi. Dla miłośników niezapomnianych wrażeń fakultatywnie widokowy lot helikopterem nad obszarem Wielkiego Kanionu Kolorado (wymagane zgłoszenie i opłata przy II racie, cena uzależniona od wariantu, 30 minut lotu – około 230 USD). Następnie przejazd do zapierającej dech Doliny Pomników. Stanowi ona kwintesencję krajobrazów z filmowego Dzikiego Zachodu. Na tym rozległym Płaskowyżu Kolorado można podziwiać majestatyczne, wolnostojące pomniki skalne, gigantyczne ostańce oraz stołowe płaskowyże, wyrastające na wysokość nawet 300 m. Ta niezwykła sceneria była niejednokrotnie tłem wielu kultowych filmów i natchnieniem fotografów. Wyprawa jeepami. Piknik – typowa potrawa Indian Navajo. Powrót na nocleg.
Dzień 7 | HORSESHOE BEND – JEZIORO POWELLA
Wyjazd w kierunku Horseshoe Bend, kolejnego cudu natury. Piesza wycieczka do krawędzi Glen Canyon. W tym miejscu rzeka Kolorado płynąca w kanionie głębokim na 310 m. utworzyła przepiękny i niepowtarzalny łuk w kształcie podkowy. Obiad. Następnie przejazd nad malownicze jezioro Powella, uważane za jeden z najpiękniejszych sztucznych zbiorników na świecie. Fantazyjne kształty i magia kolorów otaczających skał wzbudzają zachwyt. Rejs po jeziorze Powella i okazja do podziwiania z łodzi kanionu Antylopy. Nocleg w Page.
Dzień 8 | KANION ANTYLOPY – P.N. KANIONU BRYCE
Malowniczy Kanion Antylopy przyciąga miłośników niezwykłych krajobrazów. Krótka przejażdżka samochodami terenowymi w głąb rezerwatu Indian Navajo. Czas na geologiczne arcydzieło natury - Kanion Antylopy, skrywający niesamowite, wielobarwne formacje skalne. Przypominają one zastygnięte w skale fale, mieniące się paletą ciepłych barw. Spacer ciasnym dnem kanionu, niezapomniane widoki wysokich, rzeźbionych wiatrem i wodą ścian piaskowca. Obiad. Następnie przejazd do Parku Narodowego Kanionu Bryce, słynącego z osobliwych zespołów czerwonych skał w kształcie wieżyczek, iglic i kolumn. Nocleg w okolicy.
Dzień 9 | P.N. ZION – LAS VEGAS
Przejazd w kierunku Las Vegas. Po drodze wizyta w Parku Narodowym Zion, zielonej oazie w wąwozie rzeki Virgin. Obiad. Zakończenie dnia w światowej stolicy hazardu – Las Vegas. Spacer po mieście, które nigdy nie zasypia i mieni się milionami świateł o magnetycznej wprost sile przyciągania. Wieczorny spacer po hotelach-kasynach, budowanych na wzór znanych zabytków światowych. Korzystanie z uroków miasta.
Dzień 10 | LAS VEGAS – P.N. DOLINY ŚMIERCI – MAMMOTH LAKES
Rano postój u bram Las Vegas i ostatnie spojrzenie na stolicę blichtru. Przejazd przez bezkresną pustynię stanu Nevada. Krótki postój w Death Valley, gdzie w głębokiej depresji znajduje się najgorętsze miejsce na kuli ziemskiej. Postój w punkcie widokowym Zabriskie Point, z którego roztacza się zachwycająca panorama księżycowego pejzażu. Obiad. Następnie przejazd na nocleg do Mammoth Lakes.
Uwaga! W związku z obecnymi przepisami bezpieczeństwa wjazd do Doliny Śmierci może być zabroniony przy temperaturze powietrza przekraczającej 45°C. Wówczas zostanie zaproponowana alternatywna atrakcja.
Dzień 11 | P.N. YOSEMITE – SAN FRANCISCO
Przejazd do Parku Narodowego Yosemite, magicznej krainy granitowych kopuł, lasów o barwie jadeitu, urzekających wodospadów, przejrzystych jezior górskich. Ten obszar nieskażonej przyrody słynie z nadzwyczaj pięknej scenerii. Spacer po malowniczym wąwozie Yosemite. Okazja do podziwiania El Capitan – jednego z największych monolitów na świecie i zarazem kultowej ściany wspinaczkowej. Obiad. Wyjazd do San Francisco. Piękne położenie nad zatoką oraz liczne osobliwości sprawiają, że miasto ma wyjątkową atmosferę. Wieczorem spacer po dzielnicy chińskiej i okolicy Union Square.
Dzień 12 | SAN FRANCISCO
Zwiedzanie miasta. Wjazd na wzgórze Twin Peaks, skąd rozpościera się zachwycająca panorama. Następnie Golden Gate Park, dzielnica Castro oraz główna ulica Market Street i Civic Center, kompleks budynków administracji i świątynia kultury. Przejazd kultowym tramwajem linowym na znaną z filmów uliczkę – Lombard Street. Spacer po nabrzeżu. Zakupy pamiątek w gwarnej dzielnicy portowej Fisherman’s Wharf. Kolacja w lokalnej restauracji. Wieczorem rejs widokowy z kieliszkiem wina, podczas którego można podziwiać perłę miasta – most Golden Gate oraz Alcatraz.
Dzień 13 | SAN FRANCISCO – SAUSALITO – DOLINA NAPA
Przejazd przez most Golden Gate. Okazja do podziwiania panoramy San Francisco. Postój w uroczym miasteczku Sausalito. Następnie przejazd do Doliny Napa, gdzie od XIX wieku jest uprawiana winorośl. Wizyta w słynnej winnicy połączona z degustacją wina. Chwila relaksu w otoczeniu winorośli. Kolacja.
Dzień 14 | CARMEL BY-THE-SEA – MONTEREY
Wyjazd z Napa w kierunku Monterey. Przejazd widokową drogą 17 – Mile Drive. Trasa biegnie wśród zapierających dech klifów, urokliwych zakątków, imponujących rezydencji i pól golfowych. Po drodze postój w Carmel-by-the-Sea, miasteczku z bajkową zabudową, artystycznym klimatem, malowniczym wybrzeżem i katolicką misją. Obiad. Przyjazd do Monterey. Czas wolny na odkrywanie uroków tego kurortu na wybrzeżu Pacyfiku.
Dzień 15 | SANTA BARBARA
Przejazd jedną z najpiękniejszych tras samochodowych „Pacific Coast Highway”. Pomiędzy San Simeon a Carmel rozpościera się zachwycający odcinek Big Sur, gdzie szmaragdowe wzgórza spotykają się z oceanem. Po dotarciu do Santa Barbara czas na odpoczynek, plażowanie w promieniach kalifornijskiego słońca. Wieczorny spacer po urokliwych uliczkach.
Dzień 16 | SIMI VALLEY – SANTA MONICA – LOS ANGELES
Wyjazd do Simi Valley. Wizyta na rancho prezydenta Ronalda Reagana i na pokładzie samolotu Air Force One, którym latali prezydenci Kennedy, Reagan i Bush. Wejście do Gabinetu Owalnego, będącego idealnie odtworzoną kopią w skali 1-1 gabinetu w Białym Domu. Następnie przejazd via Venice Beach do Santa Monica, punktu wyjściowego legendarnej Route 66, będącej synonimem przygody, buntu, niczym nieograniczonej wolności. Spacer po gwarnym deptaku nad oceanem. Pożegnalna kolacja z winem.
Dzień 17 | LOS ANGELES
Ostatnie chwile w słonecznej Kalifornii. Okazja do spaceru, zakupów czy skorzystania z bogatej oferty kulinarnej, kulturalnej. Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy.
Dzień 18 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT - WIZA
Najpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych, takich jak imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać min. 2 strony wolne.

Od 11 listopada 2019 r. obywatele polscy mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych na okres do 90 dni bez wiz, po uzyskaniu zezwolenia wjazdu za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży – ESTA. Pełne informacje na temat Programu Ruchu Bezwizowego (w tym systemu ESTA) są dostępne na stronie internetowej amerykańskiego Urzędu Celnego i Ochrony Granic pod adresem https://esta.cbp.dhs.gov oraz na stronie internetowej Departamentu Stanu USA pod adresem http://travel.state.gov

Uczestnicy wycieczki mogą starać się o zezwolenie ESTA za pośrednictwem biura LogosTour (opłata za zezwolenie 60 PLN i pośrednictwo 50 PLN) lub we własnym zakresie. W przypadku korzystania z pośrednictwa najpóźniej na 2 miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć wypełniony formularz, z którego dane są potrzebne do wypełnienia wniosku w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży ESTA oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem, wymagany paszport biometryczny).

Uczestnicy wycieczki podlegający ubieganiu się o wizę w trybie dotychczasowym mogą starać się o wizę za pośrednictwem biura LogosTour (najpóźniej na 2 miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć formularze wizowe, z których dane są potrzebne do uzupełnienia wniosku przez internet, skan paszportu oraz kolorowego zdjęcia wymaganego przez ambasadę). Orientacyjna cena wizy wynosi około 700 PLN. Opłata za pośrednictwo wizowe – 200 PLN. Szczegóły w biurze.

W przypadku otrzymania zezwolenia lub wizy i rezygnacji z wyjazdu – potrącenie wg Warunków Uczestnictwa.
DODATKOWE OPŁATY
Na napiwki należy przeznaczyć około 160 USD.

Pozostałe posiłki nie ujęte w programie.

Napoje do obiadów i kolacji.
Rezerwuj online