WIETNAM 2021

Piękne zabytki ery kolonialnej – w Hanoi i Ho Chi Minh. Rejs po malowniczej zatoce Halong z tysiącami wapiennych ostańców – na północy kraju. Niezapomniany smak świeżych owoców morza. Zabytkowe świątynie, pałace i fortyfikacje w dawnej stolicy – Hue. Stare miasto Hoi An. Bezkresne pola ryżowe i kolorowe wioski. Wspólne gotowanie z Wietnamczykami. Wycieczka łodzią po Delcie Mekongu – na południu.
08-03 - 17-03-2021
7993
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przeloty wewnętrzne,
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
  • 7 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-os., 1 noc na statku wycieczkowym, kabiny 2-os. z łazienką, dopłata do pokoju/kabiny 1-os. 700 PLN,
  • 8 śniadań, 2 obiady, 2 kolacje,
  • przejażdżkę rikszami,
  • opiekę polskiego pilota,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Wietnamu.
Dzień 2 | HANOI
Przylot do Hanoi. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Po południu przejazd na Plac Ba Dinh, gdzie stoi (zbudowane z granitu i marmuru) mauzoleum Ho Chi Minha. Zwiedzanie jego skromnego domu na palach, w którym żył i pracował. Postój przy pagodzie na Jednej Kolumnie zbudowanej w XI w. Wycieczka rikszami wokół jeziora Hoan Kiem oraz po zabytkowej Dzielnicy Francuskiej, w której przy krętych, wąskich uliczkach i szerokich bulwarach stoją domy zbudowane w czasach kolonii francuskiej.
Dzień 3 | HANOI – ZATOKA HALONG
Przejazd nad zatokę Halong. Po drodze pola ryżowe i kolorowe miasteczka. Zaokrętowanie na statku wycieczkowym. Na pokładzie obiad ze świeżo złowionych owoców morza. Rejs po zatoce Halong znanej z malowniczych formacji skalnych; wystające z morza góry, czyli wapienne ostańce tworzą unikalny krajobraz z licznymi zatoczkami, grotami, skalistymi wysepkami. Kolacja na statku.
Dzień 4 | ZATOKA HALONG – HANOI – HUE
Wczesna pobudka. Po śniadaniu dalszy rejs po spokojnych wodach Zatoki Halong. Powrót do Hanoi. Transfer na lotnisko. Przelot do Hue.
Dzień 5 | HUE
Zwiedzanie dawnej stolicy Wietnamu. Postój przy typowym wiejskim domu, położonym w ogrodzie; został on zbudowany zgodnie z regułami geomancji. Zwiedzanie pagody Thien Mu (Boskiej Damy). Po południu wizyta przy grobowcu króla Tu Doc i pagodzie Tu Hieu.
Dla chętnych – fakultatywnie (ok. 7 USD od osoby; min. 10 osób) – spacer wzdłuż rzeki Perfumowanej. Okazja do zapoznania się z różnymi historycznymi okresami w dziejach miasta. Na trasie spaceru m.in.: stacja Hue, Hotel La Residence, ratusz, most Trang Tien. Po drodze wizyta w galerii Le Ba Dang, w której znajdują się prace słynnego Wietnamskiego malarza, które zostały sprowadzone z Paryża, gdzie studiował, żył i tworzył. Po spacerze czas na kawę lub napój (wliczone w cenę).
Dzień 6 | HUE – DANANG – HOI AN
Zwiedzanie cytadeli leżącej na brzegu. Ten zamek, leżący na 5 km², był niegdyś najwspanialszym kompleksem pałacowym w całej Azji. Otoczona murem i fortyfikacjami twierdza ma 10 bram ozdobionych pięknymi, kolorowymi rzeźbami. Spacer przez pałacowe podwórza i podziwianie wielu odrestaurowanych pawilonów i świątyń. Następnie wyjazd z Hue w kierunku Danang. Przejazd przez malowniczą przełęcz Hai Van (Przełęcz Oceanicznych Chmur) oraz drogą biegnącą wzdłuż oceanu. Chwila relaksu na piaszczystej plaży w Lang Co. Postój w mieście Danang przy Marmurowej Górze. Następnie dalszy przejazd do Hoi An. Zakwaterowanie w hotelu.
Dzień 7 | HOI AN – TRA QUE – HOI AN
Krótka wycieczka rowerowa do wsi Tra Que. Odwiedzana przez turystów z wielu krajów, znana jest ona z upraw wielu egzotycznych roślin i warzyw. Spotkanie z lokalnymi rolnikami. Wspólne przygotowanie posiłku zwanego tam huu (złożonego z wieprzowiny i krewetek) i przyprawionego aromatycznymi ziołami. Po obiedzie zwiedzanie zabytkowego miasteczka Hoi An. Spacer wąskimi uliczkami, przy których stoją kryte dachówką drewniane domy; wiele z nich zbudowano w stylu chińskim ponad 200 lat temu. Po drodze – pagody, most japoński, a także stary dom kupiecki Phung Hung. Czas wolny na spacer po Hoi An – okazja do zrobienia zakupów oryginalnych pamiątek.
Dzień 8 | DANANG – HO CHI MINH
Rano przejazd na lotnisko w Danang. Godzinny przelot do Ho Chi Minh City (d. Sajgon). Po przylocie zwiedzanie miasta. Historyczne budowle – zabytkowa poczta główna i katolicka katedra Notre Dame. Następnie wizyta w Muzeum Wojny, które pokazuje przyczyny i skutki wojny z USA. Spacer po dzielnicy chińskiej Cho Lon – targ Ben Thanh i pagoda Tien Hau.
Dzień 9 | HO CHI MINH – BEN TRE (Delta Mekongu) – HO CHI MINH
Wycieczka do Delty Mekongu. Przejazd do Ben Tre, które jest znane z rozległych sadów i pól ryżowych. Wycieczka łodzią po wodach Delty z kilkoma postojami, m.in. w gospodarstwie rodziny zajmującej się przetwarzaniem owoców kokosa czy w manufakturze cegły. Następnie wycieczka „xe loi” (rodzaj motorowej rikszy) po okolicy. Czas wolny na obiad (we własnym zakresie) w lokalnej restauracji, serwującej tradycyjne dania z tego regionu. Powrót łodzią do Ben Tre, a następnie drogą lądową do Ho Chi Minh. Kolacja w lokalnej restauracji. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.
Dzień 10 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT
Przy wpłacie II raty należy dostarczyć skan paszportu (strona ze zdjęciem w kolorze). Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. Do Wietnamu potrzebna jest wiza, którą otrzymuje się przy przekraczaniu granicy. W paszporcie musi być min. 1 strona wolna. Należy zabrać ze sobą 2 zdjęcia.
BILETY WSTĘPU
Na bilety wstępu i wizę należy zabrać ok. 85 USD.
NAPIWKI
Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 30 USD.
Rezerwuj online