WIELKA BRYTANIA – IRLANDIA 2018

Tajemnicze megality w Stonehenge. Rzymskie zabytki w Bath. Destylarnia whiskey w Dublinie. Bazaltowa Grobla Olbrzyma. Szkocka twierdza w Stirling. Potwór w Loch Ness. Zamek Edynburski na szczycie wulkanu. Mur Hadriana. Katedra i wioska Wikingów w Yorku. Dom Szekspira w Stratford. Christ Church College w Oxfordzie. Królewska twierdza Tower w Londynie.
-
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe,
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem,
  • przeprawy promami lokalnymi na trasie Holyhead-Dublin, Belfast-Stranraer,
  • zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-osob. z łazienką, dopłata do pokoju 1-osob. 1450 PLN,
  • Śniadania po każdym noclegu w hotelu (dopłata do 11 kolacji 1100 PLN),
  • Opiekę pilota, który realizuje program,
  • Ubezpieczenie Signal Iduna NW (7000 PLN), KL (15 000 EUR) i bagaż (800 PLN).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 | WINCHESTER (Anglia) - STONEHENGE
Zbiórka w na Lotnisku Chopina w Warszawie, w hali odlotów, przy stanowisku odpraw LogosTour. Wylot do Londynu. Przylot na lotnisko Heathrow. Zwiedzanie Winchester, pierwszej stolicy Anglii. Spacer po Starym Mieście z wizytą w najdłuższej w Europie katedrze. Przejazd do Stonehenge. Podziwianie tajemniczej budowli megalitycznej. Przejazd do hotelu w okolicach Bath.
Dzień 2 | BATH
Po śniadaniu zwiedzanie Bath, zabytkowego miasta, które zawdzięcza swoją nazwę i sławę gorącym źródłom, jedynym na terenie Anglii. Spacer po starówce do zabytkowego, zabudowanego sklepami mostu Pulteney. Przejazd przez Walię w okolicę Convy na nocleg.
Dzień 3 | DUBLIN (Irlandia)
Wcześnie rano wyjazd do Holyhead. Przeprawa promem do Irlandii. Przejazd do Dublina. Wizyta w katedrze św. Patryka - największej budowli sakralnej w Irlandii. Spacer po mieście - City Hall, Bank of Ireland, kompleks Trinity College (z zewnątrz). Wizyta w Muzeum Guinnessa, gdzie można zapoznać się z historią marki na tle dziejów Irlandii oraz zdegustować i zakupić to słynne irlandzkie piwo. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Dublina.
Dzień 4 | LONDONDERRY - BUSHMILLS (Irlandia Północna)
Przejazd przez hrabstwo Monaghan do Irlandii Północnej. Postój w Londonderry – mieście wciąż odczuwającym skutki konfliktu katolicko-protestanckiego. Zwiedzanie Muzeum Wolnego Derry. Spacer po zachowanych murach obronnych okalających Stare Miasto oraz po dzielnicy Bogside – słynącej z wielu ogromnych murali pochodzących z czasów, kiedy ta dzielnica była całkowicie pod kontrolą IRA. Przejazd do Bushmills. Podziwianie bazaltowej Grobli Olbrzyma, ogłoszonej cudem natury już w 1693 r. Nocleg w okolicy Belfastu. Dla chętnych wspólne wieczorne wyjście integracyjne do irlandzkiego pubu.
Dzień 5 | BELFAST
Przejazd do Belfastu. Spacer po Donegall Square, gdzie znajduje się ratusz. Przejazd przez tzw.„Złotą Milę” z budynkiem opery i zabytkowym Crown Liquor Saloon do dzielnic podziałów – Falls i Shankill, które do dziś są rozdzielone betonowym murem, a ściany domów stanowią swoistą galerię murali ukazującą historię podziału Irlandii. Zwiedzanie wystawy poświęconej historii statku Titanic, zbudowanego w tutejszej stoczni. Przeprawa promowa do Szkocji. Przejazd w okolice Edynburga na nocleg.
Dzień 6 | STIRLING - EDYNBURG (Szkocja)
Zwiedzanie renesansowego zamku w Stirling, który był ulubioną rezydencją Stuartów i jest jedną z największych twierdz szkockich. Przejazd do Edynburga, stolicy Szkocji. Objazd miasta – na trasie pomnik Waltera Scott’a, New Town, Calton Hill oraz pałac Holyrood. Zwiedzanie Zamku Edynburskiego, wzniesionego na szczycie wygasłego wulkanu Spacer fragmentem Królewskiej Mili, pod drodze wizyta w katedrze St.Giles, Przejazd obok Forth Bridges (jednego z najdłuższych i najstarszych mostów kolejowych Europy, 1823 m) . Nocleg w okolicy Edynburga.
Dzień 7 | LOCH NESS - FORT WILLIAM
Wyjazd w kierunku legendarnego jeziora Loch Ness. Objazd jeziora od strony Inverness. Zwiedzanie zamku Urquhart nad Loch Ness, gdzie najczęściej miał ukazywać się słynny potwór. Wyjazd w kierunku Edynburga. Po drodze przejazd przez słynny Kanał Kaledoński, drogę wodną łączącą Invernes z Fort William. Krótki postój w Fort William, uroczym miasteczku położonym nad fiordem Loch Linnhe, u podnóża Ben Nevis, najwyższego szczytu Wielkiej Brytanii (1344 m n.p.m.). Przejazd przez piękną dolinę Glencoe; po drodze liczne jeziora, rzeki i wrzosowiska. Nocleg w okolicy Edynburga.
Dzień 8 | MUR HADRIANA - DURHAM
Zwiedzanie pogranicza szkocko-angielskiego – XII-wieczne opactwo Jedburgh Abbey oraz Melrose Abbey, w którym złożone jest serce słynnego króla Szkocji, Roberta Bruce. Przejazd do fortu Housesteads stanowiącego fragment słynnego Muru Hadriana, pochodzącego z II w. Postój w jednym z najpiękniejszych miasteczek północnej Anglii – Durham. Zwiedzanie gotyckiej katedry, spacer po starówce. Nocleg w okolicy Newcastle.
Dzień 9 | YORK
Przejazd do Yorku – jednego z najpiękniejszych miast Wysp Brytyjskich. Zwiedzanie największej w Anglii gotyckiej katedry Minster oraz zrekonstruowanej wioski Wikingów z X w. – Jorvik Viking Center. Spacer po malowniczym centrum Yorku. Na szczególna uwagę zasługuje najsłynniejsza ulica miasta The Shambles, okrzyknięta w 2010 roku najbardziej malowniczą ulicą w Wielkiej Brytanii. W dawnych czasach była to ulica rzeźnicka ze sklepami, które jednocześnie były ubojniami i do dziś można tam zobaczyć atrybuty rzeźnickie, takie jak haki, tasaki itp. Przejazd na nocleg w okolice Birmingham.
Dzień 10 | STRATFORD-UPON-AVON - OXFORD - LONDYN
Wizyta w Stratford-upon-Avon – mieście Williama Szekspira. Zwiedzanie jego domu rodzinnego. Wizyta w Holy Trinity Church, gdzie znajduje się nagrobek pisarza. Przejazd do Oxfordu. Zwiedzanie Christ Church College, najstarszego kolegium oksfordzkiego uniwersytetu, gdzie obok katedry można podziwiać ogromną jadalnię, która posłużyła za plener zdjęciowy do filmów o Harrym Potterze. Spacer po zabytkowym centrum miasta. Przejazd do hotelu w Londynie, zakwaterowanie. Wieczorny spacer po Londynie od Piccadilly Circus przez Soho, Leicester Square, China Town do Covent Garden. Nocleg w Londynie (Heathrow).
Dzień 11 | LONDYN
Całodzienne zwiedzanie Londynu. Tower of London – największa twierdza średniowiecznej Europy ze wspaniałym skarbcem klejnotów królewskich i mostem Tower. Zwiedzanie Westminster Abbey – miejsca koronacji i ślubów królewskich oraz spoczynku władców i wybitnych Brytyjczyków. Palace of Westminster – siedziba parlamentu ze słynnym zegarem Big Ben, Whitehall, Downing Street 10. Spacer z Trafalgar Square, reprezentacyjną aleją The Mall do Buckingham Palace. Nocleg w Londynie (Heathrow).
Dzień 12 |
Transfer na lotnisko. Wczesny wylot do Polski.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
MIEJSCA W AUTOKARZE
Zajmowanie miejsc w autokarze wg kolejności zapisów na listę uczestników.
BILETY WSTĘPU
Na bilety wstępu i przewodników lokalnych należy mieć ze sobą ok. 30 EUR i 200 GBP (wg cen na dzień 01.08.2017).
GNIAZDKA
Napięcie w sieci 230 V (inne gniazdka niż w Polsce, aby używać sprzętów typu grzałki, czajniki, suszarki, lokówki należy mieć adapter),
WYCIECZKA AUTOKAROWA
W sprzedaży jest również wersja autokarowa tej samej wycieczki. Program i cena dostępne będą na stronie www.logostour.pl oraz w katalogu LATO 2018.