HISZPANIA – Wyspy Kanaryjskie (zwiedzanie 4 wysp z opcją wypoczynku) 2021

Archipelag leżący na Oceanie Atlantyckim. Prawdziwy raj dla miłośników piękna przyrody – wulkanicznych plaż i wędrówek po górach. Teneryfa z najwyższym w Hiszpanii szczytem Teide, Gomera – plantacje bananów i język gwizdany, Gran Canaria ze złotymi wydmami Maspalomas , Lanzarote – czarno-biała wyspa z wciąż czynnym wulkanem Timanfaya.
20-03 - 27-03-2021
6603
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe i wewnętrzne regularnymi lotniczymi w klasie ekonomicznej lub tanimi liniami,
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem/busem,
  • dzienny rejs promem na Gran Canarię ,
  • 7 lub 14 noclegów w hotelach 4*/3*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 700 PLN (7 noclegów) lub 1400 PLN (14 noclegów),
  • 7 lub 14 śniadań, 7 lub 14 kolacji (bufet), napoje do kolacji płatne osobno,
  • opiekę polskiego pilota,
  • usługi miejscowych przewodników,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 | TENERYFA
Zbiórka na lotnisku. Wylot na Teneryfę. Transfer i zakwaterowanie w hotelu.
Dzień 2 | TENERYFA
Zwiedzanie stolicy wyspy Santa Cruz de Tenerife oraz największego kurortu na północnym wybrzeżu wyspy – Puerto de la Cruz. Dla chętnych wizyta w Loro Parque, największym na wyspach ogrodzie botaniczno-zoologicznym, w którym znajduje się m.in. atrakcyjne pingwinarium oraz oceanarium (cena biletu ok. 45 EUR). Powrót do hotelu.
Dzień 3 | TENERYFA
Wycieczka do Parque Nacional del Teide. Przejazd pod najwyższy szczyt Hiszpanii Pico del Teide (3718 m. n.p.m.), będący uśpionym wulkanem. Przy sprzyjającej pogodzie dla chętnych wjazd kolejką na stację pośrednią i podziwianie widoków na szczyt i wielką kalderę otaczającą wulkan (koszt biletu ok. 45 EUR). Wizyta w malowniczo położonej wiosce Masca (600 m n.p.m.), gdzie można podziwiać wspaniałe widoki na wulkan Teide i Ocean Atlantycki. Następnie przejazd do otoczonego pasem winnic Icod de los Vinos, gdzie rośnie żywy symbol wysp – smocze drzewo Drago Milenario. Ten najstarszy liczący 1000 lat i zarazem największy na archipelagu okaz ma niemal 17 m wysokości i 6 m obwodu pnia. Powrót do hotelu.
Dzień 4 | TENERYFA – GOMERA
Wypoczynek na plaży. Dla chętnych fakultatywna całodniowa wycieczka na leżącą na zachód od Teneryfy – Gomerę. Jest to jedna z najmniejszych, zamieszkałych wysp archipelagu, zwana ogrodem, ze względu na jej rolniczy charakter. Objazd wyspy ze zwiedzaniem m.in. Parque Nacional de Garajonay, gdzie rośnie ok. 400 gatunków drzew i krzewów. Wizyta w tradycyjnym gospodarstwie agroturystycznym. Odwiedzenie najpiękniejszego punktu widokowego wyspy - Mirador de Abrante oraz jej najstarszego miasta - San Sebastian de La Gomera (cena wycieczki – ok. 100 EUR zawiera; przejazd busem lub jeepem, rejs promem, przewodnika, obiad, realizowana przy minimum 6 os).
Dzień 5 | GRAN CANARIA – LANZAROTE
Bardzo wczesne śniadanie (lub pakiet za śniadanie). Rejs statkiem na Gran Canarię, wyspę zwaną kontynentem w miniaturze. Klimat dzieli wyspę na dwie części – chłodniejszą i zieloną północ oraz gorące i piaszczyste południe. Zwiedzanie największego miasta archipelagu Wysp Kanaryjskich – Las Palmas de Gran Canaria, stolicy Gran Canarii. Wizyta w Domu Kolumba (Casa de Colon), w którym gościł w roku 1492. Zobaczyć tu można m.in. odtworzone, naturalnej wielkości wnętrze La Nina, jednego z statków Kolumba, a także modele innych statków, przyrządy nawigacyjne i zabytki sztuki prekolumbijskiej. Następnie spacer bulwarem Calle Mayor de Triana z domami o modernistycznych fasadach, których dolne kondygnacje zajmują eleganckie sklepy. Chwila odpoczynku w parku Telmo, gdzie można napić się kawy w zabytkowej, secesyjnej kawiarni. Przejazd do Maspalomas, gdzie znajdują się najpiękniejsze na wyspie złote wydmy, otoczone kurortami wczasowymi. Przejazd do „kanaryjskiej Wenecji” - Puerto de Mogan. Spacer po uroczym starym porcie, w plątaninie uliczek poprzecinanych kanałami. Przelot na Lanzarote. Zamiast wielopiętrowych hoteli i apartamentowców na wyspie dominuje niska, biała zabudowa, która przy wulkanicznych bazaltowych krajobrazach tworzy szczególny klimat. Wyspa w całości jest rezerwatem biosfery. Zaletą wyspy jest stabilna, słoneczna pogoda, którą zapewniają wiatry pasatowe rozwiewające gromadzące się chmury. Nocleg w hotelu.
Dzień 6 | LANZAROTE
Zwiedzanie stolicy wyspy – Arrecife. Na trasie monumentalna forteca Castillo de San Gabriel, dawna stolica Teguise z rezydencją głównego rodu – Palacio Spinola. Przejazd pod XVI-wieczny kościół Nuestra Senora de Guadalupe. Postój w najstarszym forcie w archipelagu – Castillo de Santa Barbara, skąd roztacza się rozległy widok na okalające miasto równiny. Wizyta w Jardín de Cactus – ogrodzie kaktusów, ostatnim projekcie Cesare Manrique. Zwiedzanie jaskini Jameos del Aqua, w której wielkie wrażenie robi 40-metrowy, otwierający się nad głowami, lej ukształtowany w lawie, zwany La Corona. Ze względu na znakomitą akustykę w jednej z pieczar urządzono salę koncertową. Na koniec wjazd na punkt widokowy Mirador del Rio (475 m n.p.m.), skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na wysokie klify i archipelag tzw. małych Kanarów, wśród których jest najmniejsza z zamieszkanych wysp archipelagu - Graciosa. Jej nazwa oznacza pełna wdzięku i w pełni odzwierciedla charakter wysepki, na której można wypoczywać w prawdziwym spokoju. Powrót do hotelu.
Dzień 7 | LANZAROTE
Wyprawa do Parku Narodowego Timanfaya, miejsca ostatnich erupcji wulkanicznych (w latach 1730-36). Wjazd na Górę Ognia (Las Montanas del Fuego). Po drodze można podziwiać wspaniałe widoki na rozciągające się wokół kratery, skały i zastygłą lawę mieniącą się w słońcu odcieniami brązów i czerwieni. Przejazd pod skałę Hilario, gdzie mieści się restauracja El Diablo. Można w niej skosztować mięsa i ryb smażonych na wulkanicznym grillu, bowiem zaledwie 10 centymetrów pod powierzchnią zastygłej lawy temp. sięga 140ºC, a 6 metrów niżej 400ºC. Odbywają się tu również pokazy, jak wlewana do szczelin ziemi woda zamienia się z hukiem w obłoki pary. Postój nad szmaragdowym jeziorkiem Laguna de los Clicos w kalderze Golf. Po południu, dla odprężenia, degustacja wytwarzanego na wyspie, wspaniałego wina Malvasia. Winorośl uprawiana jest w dolinie La Geria, w osobliwych winnicach. Każda sadzonka jest umieszczona w specjalnym zagłębieniu (geria) otoczonym półkolistym murkiem i obsypana żwirem wulkanicznym. Powrót do hotelu.
Dzień 8 | LANZAROTE – TENERYFA
Transfer na lotnisko. Przelot na Teneryfę. Następnie wylot do Polski. Dla osób, które wykupiły opcję wypoczynku, transfer do hotelu i zakwaterowanie.
Dzień 8 - 14 | TENERYFA – OPCJA WYPOCZYNEK
Pobyt na wyspie, wypoczynek.
Dzień 15 |
Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
DOPŁATA DO OPCJI WYPOCZYNKU
Dopłata do opcji 7-dniowego wypoczynku 1600 PLN
BILETY WSTĘPU - NAPIWKI
Na rezerwacje, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zwyczajowe napiwki należy mieć obowiązkowo 150 EUR.
ZAJMOWANIE MIEJSC W AUTOKARZE
Zajmowanie miejsc w autokarze odbywa się wg kolejności podpisywania umów na imprezę.
Rezerwuj online