HISZPANIA (ANDALUZJA – GIBRALTAR) dla Koneserów 2021

Klejnoty Andaluzji – Alhambra i Mezquita. Zachwycająca Sewilla z Placem Hiszpańskim. Porywający Flamenco Show. Tańczące konie i farma byków. Wyborne wina, wytrawne sherry i smakowite tapas. Bajkowe pueblos blancos. Skalisty półwysep Gibraltar z jaskinią San Miguel. Najstarsza hiszpańska arena do korridy w Rondzie.
29-04 - 07-05-2021
14000
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej
 • przejazdy klimatyzowanym autobusem turystycznym
 • 8 noclegów w hotelach 4*/5*, pokoje 2-osob., dopłata do pok. 1-osob. 3500 PLN,
 • 8 śniadań (bufet)
 • 7 kolacji w eleganckich restauracjach wg programu
 • 1 lunch z degustacją wina w winnicy w okolicach Kordoby
 • degustacja Tapas Tour w Granadzie
 • degustacja wina pomarańczowego w Sewilli
 • flamenco show w Sewilli
 • wizyta w bodedze w Jerez z degustacją wina, sherry i tapas
 • pokaz tańczących koni w Jerez
 • koncert muzyki gitarowej w Rondzie
 • przejażdżka bryczkami w Sewilli
 • przejazd kolejką linową w Gibraltarze
 • usługi miejscowych przewodników
 • opiekę polskiego pilota
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 | MALAGA
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour.Przelot do Malagi. Zakwaterowanie w luksusowym hotelu w centrum miasta. Kolacja w restauracji z panoramicznym widokiem na Malagę i wybrzeże rozświetlone blaskiem wieczornych świateł.  Spacer wzdłuż nabrzeża maritimo, gdzie znajdują się liczne portowe restauracje i cumują luksusowe jachty.
Dzień 2 | MALAGA – GRANADA
Rano, dla chętnych, wizyta na Mercado Central de Atarazanas, miejscowym targu, gdzie można kupić lokalne owoce, warzywa, sery, szynki, owoce morza i ryby, czyli wszystko, co Hiszpanie mają w spiżarni. Zwiedzanie twierdzy Alcazaba zbudowanej w VIII wieku przez Maurów i przylegającego do niej zamku Gibralfaro, skąd rozpościera się najpiękniejsza panorama miasta. Wizyta w katedrze zwanej La Manquita, a następnie w Museo Casa Natal – domu, gdzie urodził się Pablo Picasso. Można tu zobaczyć pracownię ojca artysty – znakomitego rysownika oraz zgromadzone wszystkie publikacje dotyczące twórczości Pablo Picasso. Zwiedzanie bodegi, w której produkuje się słynne wino Malaga, degustacja. Przejazd do Granady. Zakwaterowanie w zabytkowym hotelu w okolicach Alhambry. Kolacja w restauracji z widokiem na stoki Sierra Nevada oraz oświetloną Alhambrę.
Dzień 3 | GRANADA
Wizyta w najcenniejszym klejnocie Granady, czyli Alhambrze, oszałamiającym kompleksie pałaców, letnich ogrodów, fontann i dziedzińców, z XIV wieku, wybudowanym przez mauretańską dynastię Nazari. Pałac-forteca jest ukoronowaniem i najwspanialszym osiągnięciem sztuki mauretańskiej w Europie. Dziś, Alhambra zachwyca przede wszystkim fantastycznymi arabeskami zdobiącymi pałac Nazari oraz kolorowymi ogrodami otaczającymi pałace. W trakcie 3-godzinnego spaceru z przewodnikiem, przytaczane historie i legendy ożywią każdy zakątek tego fascynującego miejsca. W porze lunchu Tapas Tour, czyli wizyta w 2-3 barach tapas, z których każdy oferuje inny rodzaj tej kultowej hiszpańskiej przystawki. Mogą to być kanapki, oliwki, szynka, owoce morza, marynaty, podawane na ciepło lub zimno, a to tego lampka schłodzonego miejscowego trunku. Następnie spacer po dzielnicy El Albaicin z gąszczem wąskich uliczek i z punktem widokowym na Alhambrę. Na koniec wizyta w katedrze i kaplicy, w której znajdują się grobowce obojga królów katolickich - Izabeli i Ferdynanda. Kolacja w restauracji w centrum miasta. Dla chętnych wizyta w autentycznej mauretańskiej łaźni – możliwość skorzystania z rytuału hammam połączonego z masażem aromaterapeutycznym, który przynosi głębokie oczyszczenie ciała i ukojenie dla duszy. Rytuał hammam  łączy w sobie tradycyjne zabiegi kosmetyczne z Bliskiego Wschodu i współcześnie znaną pielęgnację ciała (cena ok. 50-100 EUR).
Dzień 4 | KORDOBA
Przejazd do Kordoby. Po drodze wizyta w jednej z najstarszych winnic Andaluzji na szlaku Montilla - Moriles połączona z prezentacją i degustacją produkowanych tu win, a w szczególności sherry Montilla. Lunch w miejscowej, typowej tawernie. Zwiedzanie Kordoby, która w średniowieczu była najprężniej rozwijającym się miastem w Europie, centrum kultury i nauki. Głównym punktem zwiedzania będzie jedna z najwspanialszych budowli Hiszpanii - Catedral Mezquita, która za panowania kalifów z dynastii Umajjadów ustępowała pozycją jedynie Mekce. Mezquita określana jest najpiękniejszym meczetem na Półwyspie Iberyjskim. Na polecenie cesarza Karola V, wewnątrz meczetu, wzniesiono katedrę rzymskokatolicką, co sprawia, że obiekt ten jest unikatowy. Spacer po dzielnicy Juderia, która zachwyca plątaniną wąskich uliczek zachowanych w pierwotnym kształcie. Wizyta w synagodze – jednej z trzech w Hiszpanii, które nie zostały zniszczone. Na koniec spacer przez Puente Romano, rzymski most na rzece Gwadalkiwir, drugi obok Mezquity, pocztówkowy symbol miasta. Zakwaterowanie w zabytkowym pałacu w centrum miasta.
Dzień 5 | SEWILLA
Przejazd do Sewilli, która stanowi centrum andaluzyjskiej tradycji flamenco, najpiękniejszego, obok Barcelony i Madrytu hiszpańskiego miasta. Zwiedzanie imponującego placu Hiszpańskiego. Podziwianie niezwykłego budynku, którego ściany i wykusze ozdobione są tysiącami ceramicznych płytek azulejos, przedstawiającymi 48 hiszpańskich prowincji. Dopełnieniem placu jest kanał wodny z 4 mostami symbolizującymi królestwa wchodzące w skład Hiszpanii. Przejazd konnymi bryczkami na starówkę. Degustacja wina z pomarańczy, które serwowane jest wyłącznie w  jednym miejscu w Sewilli. Wizyta w katedrze Santa Maria de la Sede, jednej z największych w świecie chrześcijańskim. Wewnątrz katedry znajduje się grobowiec ze szczątkami Krzysztofa Kolumba oraz niezwykły rozmiarem i przepychem pozłacany ołtarz. Podziwianie jednej z wizytówek miasta - Torre del Oro, wieży obronnej nad brzegiem rzeki Gwadalkiwir. Zakwaterowanie i kolacja w zabytkowym pałacu. Wieczorem udział w porywającym, najmniej komercyjnym, Flamenco Show, podczas którego czołowi krajowi i międzynarodowi wykonawcy oraz młodzi, utalentowani artyści ze szkół flamenco w Sewilli występują w bardzo kameralnej scenerii patio z XVIII wieku. Niezapomnianych doznań przy lampce wina dostarczy elektryzujący śpiew artystów przy akompaniamencie gitary i pełen ekspresji taniec w rytmie wystukiwanym przez kastaniety.
Dzień 6 | JEREZ DE LA FRONTERA – ARCOS DE LA FRONTERA – GIBRALTAR
Przejazd do Jerez de la Frontera, zamożnego miasteczka, które jest ojczyzną słynnego sherry. Jerez jest siedzibą Królewskiej Andaluzyjskiej Szkoły Sztuki Jeździeckiej. Udział w niesamowitym pokazie ujeżdżania koni w rytm muzyki, prawdziwego baletu w wykonaniu końskich kopyt. W porze lunchu zwiedzanie małej, zabytkowej bodegi, gdzie można prześledzić proces tworzenia win w Andaluzji. Na zakończenie osobista sesja degustacyjna obejmująca również andaluzyjskie przekąski, typu szynka i ser. Przejazd do Arcos de la Frontera – jednego z charakterystycznych dla Andaluzji pueblos blancos, czyli białych miasteczek, położonych na wzgórzach. Miasto zostało ogłoszone narodowym zabytkiem historyczno-artystycznym ze względu na swoją wyjątkową architekturę i imponujące położenie. Spacer splątanym labiryntem uliczek do Castillo de los Arcos.  Przejazd do Gibraltaru, terytorium zamorskiego Wielkiej Brytanii, leżącego na skalistym półwyspie. Kolacja i nocleg w hotelu 5* mieszczącym się na luksusowym jachcie morskim, zacumowanym na stałe w pięknej morskiej marinie, z widokiem na skałę Gibraltarską.
Dzień 7 | GIBRALTAR – RONDA
Wjazd kolejką linową na szczyt Skały Gibraltarskiej, gdzie oczekują magoty, największa atrakcja turystyczna Gibraltaru, półdzikie małpki, które słyną z zaczepiania turystów. Z tarasu widokowego rozciąga się panorama Wybrzeża Słońca oraz zlewających się w cieśninie  wód Morza Śródziemnego i Atlantyku. Zwiedzanie jednej z najciekawszych jaskiń w Europie – San Miguel, która zachwyca białymi, szarymi i czerwonymi stalaktytami przypominającymi katedrę z amboną, która odbija się w podziemnym jeziorze. Chwila zadumy przed pomnikiem generała Władysława Sikorskiego, następnie przejazd pasem startowym brytyjskiego lotniska, skąd w ostatnią drogę wystartował Liberator z generałem na pokładzie. Przejazd do Rondy, jednego z najstarszych miast w Hiszpanii, przedzielonego na dwie części wąwozem rzeki Guadalevin.  Zakwaterowanie w klimatycznym hotelu położonym na krawędzi wąwozu El Tajo, z widokiem na Puente Nuevo. Każdy pokój w hotelu ma indywidualny wystrój, stworzony z luksusowych tkanin i antyków. Koncert muzyki klasycznej i flamenco w wykonaniu miejscowego wirtuoza gitary w Casa de la Guitarra de Ronda. Kolacja w eleganckiej restauracji.
Dzień 8 | RONDA
Spacer po mieście zaczyna się od Puente Nuevo, mostu łączącego brzegi wąwozu El Tajo. Następnie zwiedzanie najstarszej w Hiszpanii areny do walk z bykami, gdzie narodziła się współczesna korrida. Oprócz głównej areny z widownią, można zobaczyć stajnie, pokoje matadorów i zabytkowe akcesoria. Wizyta w Palacio de Mondragón, pałacu w stylu mauretańskim z trzema patiami, w których rosną oliwki i drzewka pomarańczowe. Wyjazd na farmę byków andaluzyjskich. Podczas wizyty, oprócz obserwacji zwierząt i ich otoczenia, można się dowiedzieć, dlaczego byki są tak ważnym elementem kultury hiszpańskiej. Przejazd do jednego z kurortów na Costa del Sol, zakwaterowanie w eleganckim hotelu na wybrzeżu. Kolacja pożegnalna z winem i muzyką w restauracji z widokiem na Morze Śródziemne. Nocleg.
Dzień 9 | MALAGA
Transfer na lotnisko w Maladze, powrót do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
BILETY WSTĘPU
Na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów należy przeznaczyć 140 EUR
NAPIWKI
Na zwyczajowe napiwki należy przeznaczyć 100 EUR
Rezerwuj online