AUSTRIA – Wiedeń dla Koneserów 2020

Niezapomniany pobyt w pełnym przepychu Wiedniu – światowej stolicy walca. Wspaniała architektura i zabytki, cesarskie pałace Schonbrunn i Hofburg, Stephanplatz z imponującą katedrą św. Szczepana oraz monumentalny ratusz. Rejs po Dunaju. Wyrafinowane wina z regionu Doliny Wachau oraz typowe wiedeńskie smakołyki. Opactwo Benedyktynów w Melk. Romantyczna przejażdżka dorożkami. Spektakl w Operze Wiedeńskiej, bal karnawałowy w Kursalon lub koncert muzyki klasycznej.
-
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przejazd komfortowym klimatyzowanym autokarem/mikrobusem
 • 5 noclegów; zakwaterowanie w hotelu 4* w centrum Wiednia, pokoje 2–os., dopłata do pokoju 1 os. – 2250 PLN
 • 5 śniadań, 4 kolacje, 2 obiady w tym

  – kolacja powitalna z lampką wina w restauracji widokowej Sky,

  – kolacja w restauracji Hansen,

  – kolacja podczas przejazdu na Diabelskim Młynie,

  – kolacja w restauracji opactwa w Melk,

  – obiad w restauracji Ribs of Vienna,

  – obiad w Cafe Mozart,

 • udział w Strudel Show + poczęstunek w Cafe Residence w Pałacu Schonbrunn
 • słodki poczęstunek w XVII–wiecznej Cukierni Demel
 • degustacja w winiarni Schlumberger
 • degustacja wina w Durstain/Melk
 • pokaz Hiszpańskiej Szkoły Jazdy
 • przejazd dorożkami konnymi
 • rejs statkiem po Dunaju (oprócz terminu lutowego)
 • opiekę polskiego pilota
 • usługi lokalnych przewodników
 • zestaw słuchawkowy Tour Guide
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż)
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 | WIEDEŃ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Austrii w godzinach przedpołudniowych. Przylot do Wiednia. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Zwiedzanie austriackiej stolicy, na trasie spaceru m.in. eleganckie ulice Karntnerstrasse i Graben, XIX-wieczny neogotycki ratusz oraz budynek uniwersytetu. Wejście do gotyckiej katedry św. Szczepana, która jest jednym z symboli austriackiej stolicy. Chwila odpoczynku w Cukierni Demel, powstałej w 1786 roku, gdzie pracował słynny Sacher i tu opracował ulepszoną recepturę ojca na tak popularny dzisiaj wiedeński tort. Obecnie piękne witryny zachęcają przechodniów do wizyty w dystyngowanych wnętrzach kawiarni i rozkoszowania się smakiem szerokiego asortymentu kaw i wypieków. Możliwość „podejrzenia” artystycznej pracy mistrzów cukiernictwa i zakupu pamiątek – wyrobów o niepowtarzalnym smaku. Następnie wizyta z degustacją w winiarni Schlumberger – 300-letniej, najstarszej piwnicy win musujących w Austrii. Ten romantyczny labirynt wzdłuż kilku kilometrów łączy w sobie tradycję i innowacyjność. Podczas wizyty w tej magicznej przestrzeni, gdzie rodzą się charakterystyczne bąbelki wina musującego Schlumberger, poznaje się interesujące szczegóły dotyczące tradycyjnej metody produkcji austriackiej odpowiedzi na szampana. Przejazd wiedeńskimi uliczkami na powitalną kolację do Restauracji Sky znajdującej się na najwyższym piętrze domu towarowego Steffl w samym sercu Wiednia. Dzięki wyjątkowej szklanej konstrukcji Sky oprócz walorów smakowych pozwala cieszyć się fantastycznym widokiem na dachy stolicy Austrii i jej popularnych atrakcji.
Dzień 2 | WIEDEŃ
Zwiedzanie Hofburga – cesarskiego pałacu, który dawniej był zimową rezydencją Habsburgów. Wejście do skarbca, w którym znajdują się cesarskie skarby, takie jak Austriacka Korona Cesarska, klejnoty i diamenty, w tym fragmenty oryginalnej biżuterii cesarzowej Elżbiety oraz jeden z największych szmaragdów na świecie a także legendarne skarby, takie jak Święty Graal czy róg jednorożca. Wejście do krypt cesarskich, miejsca spoczynku członków dynastii Habsburgów. Znajdują się tu m.in. okazałe sarkofagi Marii Teresy i jej małżonka, cesarza Franciszka I, cesarzowej Elżbiety czy Franciszka Józefa I. Wejście do motylarium (Schmetterlinghaus), gdzie pośród tropikalnego lasu deszczowego zobaczyć można wiele egzotycznych gatunków motyli (w miarę możliwości). Następnie wizyta w Bibliotece Narodowej, której barokowa sala ceremonialna jest jedną z najpiękniejszych sal bibliotecznych na świecie. Imponująca sala ma prawie 80 m długości i 20 m wysokości a zwieńczona jest kopułą, wspaniale ozdobioną freskami autorstwa malarza dworskiego Daniela Grana. Dawna Biblioteka Dworska powstała w pierwszej połowie XVIII wieku jako prywatne skrzydło cesarskiej rezydencji Hofburg. Wystawionych jest tu ponad 200000 tomów, w tym obszerna biblioteka księcia Eugeniusza Sabaudii, a także jedna z największych kolekcji pism Marcina Lutra z epoki reformacji. Wśród eksponatów są dwie wspaniałe weneckie barokowe kule; jedna dla ziemi i jedna dla nieba, każda o średnicy większej niż jeden metr. Obiad z deserem i kawą w położonej w centrum Wiednia Cafe Mozart - kosmopolitycznym, tętniącym życiem miejscu spotkań gości z całego świata. Następnie zwiedzanie z przewodnikiem Opery Wiedeńskiej. Jest to okazja do zajrzenia za kulisy jednej z najlepszych scen operowych na świecie. Podczas tej wycieczki dowiadujemy się wiele ciekawych faktów na temat historii budynku, jego architektury i sposobu prowadzenia opery.
Wieczorem dla chętnych udział w spektaklu Narodowej Opery Wiedeńskiej (w miarę dostępności miejsc, cena od 65 EUR do 239 EUR – zgłoszenia przy zapisie). W terminie lutowym opera Richarda Straussa „Elektra”, w czerwcu opera Giuseppe Verdiego „Nabucco”, spektakl wrześniowy – po ogłoszeniu repertuaru.
Dzień 3 | WIEDEŃ
Wizyta w Belwederze – zabytkowym wiedeńskim kompleksie parkowo–pałacowym zbudowanym jako letnia rezydencja księcia Eugeniusza Sabaudii, składającym się z dwóch barokowych pałaców (Górny i Dolny Belweder), Oranżerii i Pałacowych Stajni. Spacer po pięknym parku, który obejmuje ozdobne, wielopoziomowe fontanny i kaskady, barokowe rzeźby i majestatyczne bramy z kutego żelaza. Chwila relaksu przy kawie w restauracji Salmbrau. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie Wiednia. Możliwość zakupu pamiątek lub wizyty w jednym z ponad 100 muzeów, np. Muzeum Historii Naturalnej, którego perłą wśród zbiorów jest licząca 29 500 lat i mierząca zaledwie jedenaście centymetrów „Wenus z Willendorfu”, odnaleziona w 1908 r. w Wachau Dolnej Austrii. To dzieło z epoki kamienia łupanego zalicza się do najważniejszych znalezisk archeologicznych na świecie i można je podziwiać w „gablocie Wenus” obok liczącej 36 000 lat figurki z Stratzing („Fanny”). Przejazd na Prater Riesenrad (Diabelski Młyn). Niezapomniana kolacja z fantastycznym widokiem na miasto, która rozpoczyna się kieliszkiem wina musującego, a każde kolejne danie podawane jest po jednym okrążeniu.
Dzień 4 | DOLINA WACHAU
Przejazd przez piękną Dolinę Wachau – jednego z najpiękniejszych rejonów Austrii, krainy romantycznych ruin zamków położonych na malowniczych wzgórzach. Trasa wiedzie wzdłuż Dunaju, po drodze łagodne, porośnięte lasem i winoroślą stoki, które tworzą malownicze tło dla średniowiecznych miasteczek i barokowych klasztorów. Region Wachau słynie z doskonałych win.

Uwaga:
- w terminie lutowym przejazd do zamku Schallaburg – malowniczo położonej warowni, która jest jednym z cenniejszych renesansowych zabytków Austrii. Zwiedzanie z przewodnikiem. Podczas spaceru niesamowite wrażenie w robi zdobiony terakotą arkadowy dziedziniec. Od momentu, gdy zamek stał się własnością kraju związkowego Dolnej Austrii corocznie pełni rolę centrum wystawowego. Dalszy przejazd do miasteczka Melk. Zwiedzanie z przewodnikiem założonego w jednym z zamków Leopolda II Opactwa Benedyktynów. Należy ono do najcenniejszych skarbów austriackiego baroku. Zespół klasztorny szybko stał się znany z kolekcji rękopisów, pięknych malowideł oraz fresków Paula Trogera. Należąca do najbogatszych na świecie, wspaniała biblioteka opactwa podobno była inspiracją Umberto Eco do napisania osadzonej w średniowieczu słynnej powieści „Imię Róży”. Obiad połączony z degustacją win w barokowych wnętrzach restauracji położonej na terenie opactwa. Powrót do Wiednia.
- w terminie czerwcowym i wrześniowym przejazd do miejscowości Krems, spacer przez piękne stare miasto, gdzie mieści się wiele świetnie zachowanych zabytkowych kościołów i kamienic, m.in. XII-wieczny kościół św. Wita oraz gotycko – renesansowy pałac Gozzo. Wejście na wzgórze, skąd roztacza się piękna panorama na malownicze okolice. Dalszy przejazd do Durnstein. Spacer po prawdopodobnie najpiękniejszym miasteczku Doliny Wachau. Znajdują się tu m.in. ruiny zamku, w którym więziony był król Ryszard Lwie Serce. Degustacja słynnych win z regionu Wachau z możliwością zakupu. Następnie romantyczny rejs statkiem po malowniczym Dunaju na trasie z Durnstein do Melk. Zwiedzanie z przewodnikiem założonego w jednym z zamków Leopolda II Opactwa Benedyktynów, które jest jednym z najcenniejszych skarbów austriackiego baroku. Zespół klasztorny szybko stał się znany z kolekcji rękopisów, pięknych malowideł oraz fresków Paula Trogera. Wspaniała biblioteka opactwa należy do najbogatszych na świecie i podobno była inspiracją Umberto Eco do napisania osadzonej w średniowieczu słynnej powieści „Imię Róży”. Kolacja w barokowych wnętrzach restauracji położonej na terenie opactwa. Powrót do Wiednia.
Dzień 5 | WIEDEŃ
Wizyta w Pałacu Schonbrunn – jednym z najpiękniejszych barokowych obiektów w Europie. Dawna letnia rezydencja rodu Habsburgów zwiedzających zachwyca cesarskimi pomieszczeniami paradnymi oraz imponującymi projektami ogrodowymi. Tu w roku 1830 urodził się Cesarz Franciszek Józef, mieszkali także Maria Teresa, cesarzowa Elżbieta i inne osobistości. W pałacu znajduje się łącznie 1441 pomieszczeń, z czego 45 można zwiedzać. Park przy pałacu Schonbrunn zdobiony jest licznymi pięknymi fontannami, rzeźbami, pomnikami, drzewami i kwiatami oraz imponującą Glorietą. Jego częścią są również Muzeum Wozowni Cesarskiej Wagenburg, ogrody Kronprinzengarten, ogrody Oranżerii, labirynt, ogród zoologiczny, palmiarnia oraz cieplarnia Wustenhaus. Dziś ze względu na historyczne znaczenie, wyjątkowy park oraz imponującą aranżację przestrzeni należy do Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Wizyta w Cafe Residence i udział w Strudel Show, podczas którego cukiernicy w zabawny sposób pokazują sekrety powstawania słynnego jabłkowego strudla. Na zakończenie degustacja wypieku który razem z kawą tworzy niezapomniane połączenie smaków.
Wieczorem dla chętnych fakultatywnie;
- w terminie lutowym uroczysta kolacja z balem karnawałowym Johanna Straussa w Kursalon – sali koncertowej, mieszczącej się w XIX–wiecznym kompleksie pałacowo–ogrodowym. Tu właśnie Strauss – „król walca”, dyrygował swoją orkiestrą. Rozpoczęcie wieczoru uroczystą kolacją z napojami (wino musujące, białe i czerwone wino, piwo, napoje bezalkoholowe), następnie piękna ceremonia otwarcia balu, podczas której tancerzom towarzyszy słynny Salonorchester Alt Wien, który stał się znany na całym świecie dzięki unikalnej interpretacji klasycznej muzyki wiedeńskiej, Midnight Quadrille (humorystyczna zabawa wraz z innymi gośćmi) stanowiący integralną część wiedeńskiej kultury balowej a na koniec zabawa do rana przy muzyce klasycznej jak i współczesnych hitach. Transfer do hotelu. Koszt 650 PLN (zgłoszenia przy zapisie, płatność przy drugiej racie).
- w terminie czerwcowym i wrześniowym kolacja + koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Schonbrunn Palace Orchestra w Oranżerii Pałacu Schonbrunn, gdzie w 1786 roku wystąpił sam Mozart. Koncert to znakomity wybór mistrzowskiej muzyki Mozarta i Straussa, uzupełniony występami tanecznymi i wokalnymi – orkiestrze towarzyszą dwaj śpiewacy operowi, sopran i baryton oraz dwóch tancerzy baletowych. Koszt 500 PLN (zgłoszenia przy zapisie, płatność przy drugiej racie).
Dzień 6 | WIEDEŃ
Pokaz Hiszpańskiej Dworskiej Szkoły Jazdy, która odbywa się w barokowych wnętrzach pałacu Hofburg, gdzie podziwiać będziemy prezentuje sztukę jeździecką na najwyższym poziomie. Niezapomniane przeżycie zapewnia fantastyczna precyzja ruchów słynnych białych ogierów zharmonizowana z dźwiękami muzyki. Następnie przejażdżka wąskimi uliczkami Wiednia słynnymi dwukonnymi dorożkami – fiakrami. Jest to najprzyjemniejszy sposób na podziwianie piękna tego miasta. Obiad w jednej z najstarszych wiedeńskich restauracji „Ribs of Vienna” – rok powstania 1591, której specjalnością – bestsellerem są żeberka po wiedeńsku, od wieków podawane na drewnianych deskach. W tej restauracji poczujecie Państwo typowy dla Wiednia klimat. Po południu transfer na lotnisko i wylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
BILETY WSTĘPU
Na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, należy zabrać ze sobą ok. 190 EUR.
WYCIECZKI FAKULTATYWNE
Zgłoszenia na imprezy fakultatywne oraz płatność w PLN przy drugiej racie po uprzednim potwierdzeniu przez biuro dostępności miejsc oraz cen.