BRAZYLIA (+ Amazonia i Pantanal) 2019

Wodospady Iguacu - z setkami zapierających dech w piersiach kaskad. Pierwsza stolica Brazylii - Salvador de Bahia. Futurystyczna Brasilia. Wyprawa do amazońskiej dżungli. Połów piranii. Foto safari na kajmany w Pantanalu. Rio de Janeiro z górującym nad miastem monumentalnym posągiem Chrystusa. Słynna brazylijska plaża Copacabana. Gorące tańce latynoamerykańskie.
-
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przeloty wewnętrzne,
  • przejazdy autokarami/mikrobusami,
  • 14 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*, w Amazonii 3 noclegi w lodge, w Iguazu oraz Pantanalu noclegi w pousada (standard hotelu 3*); pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 2300 PLN;
  • 14 śniadań, 8 obiadów, 9 kolacji; w Amazonii i w Pantanalu 3 posiłki dziennie,
  • opiekę polskiego pilota,
  • usługi przewodników lokalnych,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Brazylii.
Dzień 2 | RIO DE JANEIRO
Przylot do Rio de Janeiro. Transfer do hotelu. Zwiedzanie miasta. Przejazd wzdłuż wybrzeża z widokiem na najsłynniejsze plaże miasta – Copacabana, Leblon, Ipaname, Arpoador. Obiad. Zakwaterowanie w hotelu.
Dzień 3 | RIO DE JANEIRO – FOZ DO IGUACU
Dalsze zwiedzanie Rio de Janeiro – wielkiej i niezwykłej katedry św. Sebastiana, opiekuna miasta. Na trasie przejazdu również inne słynne budowle – zabytkowy akwedukt Lapa, piłkarski stadion Maracana (z zewnątrz) oraz Sambodromo, miejsce słynnego karnawału. Przejazd na lotnisko. Przelot do Foz do Iguacu, położonego w pobliżu malowniczych i jednych z największych na świecie wodospadów. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.
Dzień 4 | PUERTO IGUAZU (Argentyna)
Zwiedzanie najpiękniejszych wodospadów świata – Iguazú po stronie argentyńskiej. Możliwość obserwacji przyrody w lesie pełnym motyli, orchidei, egzotycznych ptaków i wszędobylskich coati – ostronosów, będących symbolem parku narodowego. Spacer ponad ścianą spadającej wody oraz przejście pod wodospady i podziwianie ich ogromu z dolnej perspektywy. Następnie przejazd kolejką i spacer długim pomostem do najbardziej spektakularnej, potężnej i zachwycającej kaskady zwanej Gardzielą Diabła. Fakultatywnie – wodne safari, wycieczka pod wodospady pontonami (ok. 90 USD). Wieczorem kolacja w oryginalnej restauracji serwującej szeroki wybór dań z różnych części świata. Podziwiać będzie można tańce charakterystyczne dla wielu krajów Ameryki Łacińskiej, takie jak cueca, polka paraguaya, chacarera, tango, malambo, capoeira i samba.
Dzień 5 | FOZ DO IGUACU – CIUDAD DEL ESTE (Paragwaj)
Spacer po brazylijskiej stronie wodospadów Iguaçu. Możliwość podziwiania całego kompleksu wodospadów z większego dystansu i w szerokiej panoramie, co pozwala uchwycić ich piękno w pełnej okazałości. Fakultatywnie (w zależności od warunków pogodowych i liczby chętnych) przelot helikopterem ponad wodospadami (ok. 140 USD). Obiad. Następnie przejazd do Ciudad del Este w Paragwaju przez most Przyjaźni nad rzeką Paraną, drugą co do wielkości na kontynencie. Panoramiczny objazd miasta, zwiedzanie przypominającej arkę katedry św. Błażeja i krótki spacer po pełnej kontrastów stolicy stanu Alto Paraná. Powrót do Brazylii.
Dzień 6 | SALVADOR DE BAHIA
Przelot do Salvador de Bahia, dawnej stolicy kolonii portugalskiej. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie miasta, które było pierwszą stolicą Brazylii i w którym do dziś utrzymały się zwyczaje i tradycje dawnych czasów. Przejazd do historycznej części, gdzie znajduje się zabytkowy fort Santo Antonio oraz latarnia morska. Następnie przejazd Aleją 7. września, blisko portu Barra, przez dzielnicę Victoria do Dolnego Miasta z widokiem na Zatokę Wszystkich Świętych. Znajduje się tam kościół Conceicao da Praia, który w XVIII w. został przywieziony we fragmentach z Portugalii. Spacer po dzielnicy zwanej Pelourinho („pręgierz”) po krętych, brukowanych uliczkach z budynkami z okresu kolonialnego. Wizyta m.in. w bajecznie bogatym kościele św. Franciszka z Asyżu. Powrót do hotelu późnym popołudniem. Kolacja.
Dzień 7 | SALVADOR DE BAHIA
Dalszy ciąg zwiedzania Salvador de Bahia. Przejazd nad Dique do Tororo, jezioro o powierzchni 110 tys. m2, utworzone przez naturalne źródła; stoją tam w wodzie figury zwane orixas („duchy natury”), typowe dla afrykańskich religii candomble, a przywiezione do Brazylii przez niewolników. Po drodze stadion Fonte Nova i gęsto zamieszkane favele. Przejazd przez tunel Americo Simas, który łączy Górne Miasto (stara część) i Dolne Miasto (nowsza część). Wizyta w najbardziej znanym w mieście kościele Nosso Senhor do Bonfim, nazywanym kościołem cudów i uzdrowień, w którym spotykają się wyznawcy katolicyzmu z wyznawcami kultów afrobrazylijskich. Czas wolny na zakupy wyjątkowych wyrobów rękodzieła i sztuki w hali targowej z czasów kolonialnych Mercado Modelo. Obiad. Po południu powrót do hotelu. Wieczorem dla chętnych fakultatywnie kolacja z występem zespołu folklorystycznego (80 USD).
Dzień 8 | BRASILIA – MANAUS
Przelot do Brasílii, od roku 1960 stolicy kraju. Obiad. Zwiedzanie miasta. Na trasie najważniejsze gmachy rządowe, siedziba parlamentu, prezydenta i Sądu Najwyższego przy placu Trzech Władz, pomnik budowniczych Os Candangos, pałac prezydencki. Podziwianie arcydzieła nowoczesnej architektury sakralnej – kościoła Dom Bosco z wnętrzem w dwunastu odcieniach błękitu i niezwykłej katedry Nossa Senhora Aparecida, poświęconej patronce Brazylii. Przelot do Manaus. Zakwaterowanie w hotelu.
Dzień 9 | MANAUS – AMAZONIA
Zwiedzanie Teatro Amazonas (z zewnątrz), jedynej na świecie wielkiej opery wybudowanej w samym sercu dżungli. Spacer po Mercado Municipal, targu położonym w porcie nad Rio Negro, gdzie sprzedawane są zarówno amazońskie zioła, owoce, warzywa i ryby, jak też wyroby miejscowego rękodzieła oraz pamiątki. Wycieczka łodzią do miejsca zwanego Encontro das Águas, gdzie ciemne wody Rio Negro i kontrastujący z nimi jasny nurt Solimões spotykają się ze sobą i wciąż wyraźnie od siebie oddzielone płyną dalej już jako potężna Amazonka. Transfer do położonego nad Rio Negro eko-lodge, zakwaterowanie i obiad. Wizyta w wiosce caboclos – Metysów zamieszkujących dorzecze Amazonki. Możliwość zapoznania się z ich sposobem życia oraz metodami przetwarzania manioku, będącego podstawą ich diety. Kolacja w lodge. Późnym wieczorem rejs w poszukiwaniu żerujących kajmanów.
Dzień 10 | AMAZONIA
Spacer po lesie deszczowym i zapoznanie się z jego tajemnicami; okazja do poznania różnych amazońskich roślin tropikalnych i ich niezwykłych właściwości leczniczych. Wizyta w wiosce indiańskiej, której mieszkańcy wciąż zachowują swój rdzenny folklor i zwyczaje. Obiad. Po południu wyprawa łodzią na połów piranii. Kolacja.
Dzień 11 | AMAZONIA – MANAUS – CUIABA – POCONE – PANTANAL
Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Manaus. Przelot do Cuiaba. Następnie przejazd słynną drogą Transpantaneira do Pocone, miasteczka zwanego wrotami Wielkiego Pantanalu. Jest to największa na świecie równina zalewowa o powierzchni ok. 200 tys. km2, położona między Brazylią (stany Mato Grosso i Mato Grosso do Sul), Boliwią oraz Paragwajem. Pantanal to siedlisko wielkiej liczby kajmanów, nierzadko można się tam natknąć także na anakondę. Na otwartej równinie udaje się czasem wypatrzeć jaguara, tapira, częściej zaś pekari lub kapibarę. Do codzienności tego malowniczego pejzażu należą brodzące, bocianowate wielkie żabiru, czaple, ibisy oraz około 700 gatunków innych ptaków, w tym 26 gatunków papug (m.in. ary błękitne). Po drodze postoje na obserwacje egzotycznych okazów fauny i flory. Zakwaterowanie w eko-lodge, leżącym w środku Pantanalu. Kolacja.
Dzień 12 | PANTANAL
Od wczesnego rana wędrówka po Pantanalu w towarzystwie doświadczonego przewodnika lokalnego. Podziwianie wschodu słońca i licznych ptaków budzących się do życia. Rejs łodzią. Powrót na śniadanie. Następnie dalszy spacer po szlaku ekologicznym; obserwacja flory i fauny, m.in. tapiry, jelenie, mrówkojady, kapibary. Obiad. Możliwość konnej przejażdżki. Kolacja.
Dzień 13 | PANTANAL
Wędrówka po szlaku, w pobliżu rzeki Claro. W południe powrót do miejsca zakwaterowania na obiad. Foto safari na kajmany. Wczesna kolacja.
Dzień 14 | CUIABA – RIO DE JANEIRO
Przejazd na lotnisko w Cuiaba. Przelot do Rio de Janeiro. Kolacja.
Dzień 15 | RIO DE JANEIRO
Wjazd na górę Corcovado, z której wierzchołka patronuje miastu monumentalny posąg Chrystusa Odkupiciela (Cristo Redendor), obecnie uznany za jeden z siedmiu nowych cudów świata. Następnie przejazd do podnóża Głowy Cukru (Pao de Acucar) i wjazd kolejką linową na wierzchołek wzgórza, skąd roztacza się kolejny niezapomniany widok na centrum Rio i zatokę. Obiad. Dla chętnych, fakultatywnie Samba Show, najlepszy w Rio pokaz tańców brazylijskich, łączący tradycje różnych kultur tworzących folklor tego kraju, w barwnej scenografii i mistrzowskim wykonaniu, zwieńczony prezentacją wspaniałych strojów karnawałowych (ok. 130 USD z kolacją).
Dzień 16 | RIO DE JANEIRO
Rano czas wolny. Dla chętnych zwiedzanie muzeum brazylijskich kamieni szlachetnych i możliwość zakupu olśniewającej biżuterii. Po południu transfer na lotnisko. Wylot do Europy.
Dzień 17 |
Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT
Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinna być min. 1 strona wolna.

Najpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych takich jak – imiona i nazwiska tak jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu.
ZALECENIA ZDROWOTNE
Szczepienie przeciw żółtej gorączce przed wyjazdem nie jest już wymagane, a jedynie zalecane.
BILETY WSTĘPU
Na wstępy należy przeznaczyć ok. 130 USD.
NAPIWKI
Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 50 USD.
KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA
Kolejność zwiedzania w programie może się zmienić ze względu na zmieniające się rozkłady przelotów wewnętrznych.