INDIE - NEPAL (15 dni) 2020

Wielobarwna mieszanka kultur, religii, smaków i zapachów. Architektoniczne perły Delhi, Jaipuru i Khajuraho. Jeden z siedmiu nowych cudów świata – słynny Taj Mahal. Malownicza Orchha i gwarne Varanasi. Pałace, świątynie, forty, wonne bazary. Chwila wytchnienia u podnóża Himalajów w cudownej scenerii z widokiem na Annapurnę.
27-09 - 11-10-2020
7990
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przelot wewnętrzny rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przejazdy mikrobusem/autokarem z klimatyzacją,
  • przejazd pociągiem ekspresowym na trasie Agra – Jhansi,
  • 13 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1- os. 1550 PLN,
  • 13 śniadań, 13 kolacji,
  • opiekę polskiego pilota,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Indii.
Dzień 2 | DELHI
Przylot do Delhi. Transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku i śniadaniu zwiedzanie stolicy Indii. Wizyta w Jama Masjid – największym meczecie w Indiach oraz w Czerwonym Forcie wzniesionym na początku XVII w., po przeniesieniu stolicy Indii z Agry do Delhi oraz w świątyni Sikhów z piękną złotą kopułą. Przejazd pod Bramę Indii, monumentalny pomnik, wystawiony ku czci żołnierzy armii indyjskiej poległych na wszystkich frontach. Oglądanie (z zewnątrz) kompleksu budynków rządowych – parlamentu i sekretariatów. Nocleg w Delhi.
Dzień 3 | DELHI – AMBER – JAIPUR
Zwiedzanie XII–wiecznego kompleksu Qutab Minar z 72–metrową Wieżą Zwycięstwa, która jest najwyższym w Indiach minaretem zbudowanym z cegieł i kamienia. Wyjazd z Delhi w kierunku miasta Jaipur leżącego w prowincji Rajasthan. Po drodze postój w Amber i wjazd do zabytkowego fortu lub jeepami. Fort to dawna siedziba maharadży Jaipuru. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych pałaców Indii, zbudowanego w stylu romantycznym. Ściany pokryte są wieloma barwnymi miniaturami z dominacją motywów roślinnych przedstawiają także sceny myśliwskie i bitewne. W wielu miejscach widać kunsztownie wprawione cenne kamienie i lustra. W drodze do hotelu wizyta w szlifierni kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Wieczorem dla chętnych udział w projekcji bollywoodzkiego filmu w słynnym kinie Raj Mandir. Nocleg w Jaipur.
Dzień 4 | JAIPUR – JAIGARH
Zwiedzanie Jaipur, zwanego różowym miastem. Na trasie – Pałac Wiatrów (Hawa Mahal) z piękną fasadą (z zewnątrz). Wizyta w Pałacu Miejskim – muzeum utworzonym w pałacu maharadży, w którym podziwiać można m.in. cenne okazy broni, zbiory tkanin i dywanów. Przejście do Jantar Mantar, niezwykle ciekawego zbioru 17 kamiennych konstrukcji pełniących funkcję obserwatorium astronomicznego. Wizyta w Gaitor – nekropolii władców Jaipuru, a następnie w forcie Jaigarh, który pełnił funkcję skarbca Man Singha, panującego w Jaipurze w II poł XVI w. Wizyta w wytwórni dywanów. Wieczorem pokaz tańców charakterystycznych dla tego rejonu Indii. Nocleg w Jaipur.
Dzień 5 | JAIPUR – FATEHPUR SIKRI – AGRA
Przejazd do Agry. Po drodze wizyta w Fatehpur Sikri, mieście zbudowanym w XVI wieku przez władcę Akbara. Zwiedzanie meczetu Jama Masjid, grobowca szejka Salima, pałacu Panch Mahal oraz innych budowli świadczących o potędze imperium Mogołów. Po przyjezdzie do Agry zwiedzanie słynnego mauzoleum Taj Mahal, wzniesionego w 1630 r. przez Shah Jahan ku czci jego zmarłej małżonki Mumtaz Mahal. Ta perła architektury z białego marmuru, o wspaniałych proporcjach, była budowana 22 lata przez 20 tysięcy rzemieślników sprowadzonych z Persji, Turcji, Francji i Włoch. Nocleg w Agrze.
Dzień 6 | ORCHHA – KHAJURAHO
Rano transfer na dworzec kolejowy. Wyjazd pociągiem z Agry do Jhansi. Następnie przejazd do miasteczka Orccha. Ze względu na walory obronne (wyspa na rzece i gęsta dżungla wokół) miasto wybrane zostało na siedzibę dynastii Bundela, której początki sięgają XI w. Na trasie zwiedzania – pałac Jahangira, z którego roztacza się malowniczy widok na okolicę, pałac książęcy Raja Mahal z pięknymi freskami przedstawiającymi sceny z polowań oraz świątynia Lakshmi Narayan Czas wolny na uliczkach ze sklepami pamiątkarskimi i atmosferą przyciągającą młodych duchem turystów z całego świata. Przyjazd na nocleg do Khajuraho.
Dzień 7 | P.N. PANNA – KHAJURAHO
Dla chętnych poranne safari w Parku Narodowym Panna. Występują tu m.in. wargacze, sambary indyjskie (nazywane również jeleniami końskimi), a spośród licznych gatunków ptactwa m.in. gęsi tybetańskie. Jeśli szczęście dopisze można zobaczyć tygrysa. W wyniku działań w ramach rządowego Projektu Tygrys zdołano odbudować populację tygrysa i obecnie żyje tu ok. 15 osobników (cena ok. 35 USD). Powrót do hotelu na śniadanie. Zwiedzanie zachodniego i wschodniego kompleksu świątyń hinduistycznych i dżinijskich, których mury pokryte są setkami doskonale zachowanych, kamiennych płaskorzeźb intrygujących dużym ładunkiem erotyki i zadziwiających artyzmem. Wzniesione w X i XI w. świątynie, zostały na długie wieki zapomniane, a ponownie odkryli je dla świata Brytyjczycy w 1838 roku. Świątynie znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Nocleg w Khajuraho.
Dzień 8 | KHAJURAHO – VARANASI
Przejazd autokarem do Varanasi – duchowego serca hinduistycznych Indii, jednego z najstarszych miast świata (założone w XII w. p.n.e.), celu pielgrzymek hinduistów i buddystów z różnych zakątków kraju i świata. Dystans do pokonania ok. 410 km, czas przejazdu ok. 12 godzin. Przyjazd na nocleg do Varanasi.
Dzień 9 | VARANASI
O wschodzie słońca rejs po rzece Ganges. Na zachodnim brzegu rzeki stoi rząd ghatów; ich kamienne schody prowadzą do samej rzeki. Stoją przy nich pawilony, pałacyki i tarasy, w których zatrzymują się pielgrzymi przybywający z całych Indii do świętego miasta Varanasi. Wcześnie rano na ghatach pojawiają się ludzie odbywający rytualne ablucje w wodach świętej rzeki. Obserwacja obrzędów religijnych, mających na celu duchowe oczyszczenie. Powrót do hotelu na śniadanie. Następnie wycieczka do pobliskiego Sarnath, gdzie Budda wygłosił pierwsze kazanie do uczniów, w którym przedstawił główne zasady swojej nauki. Na miejscu można podziwiać pamiątkowe stupy, klasztor i stojący w miejscowym muzeum archeologicznym, kapitel kolumny ufundowanej w III w. p.n.e. przez cesarza Asiokę, znany z godła Indii. Wieczorem dla chętnych udział w rytualnym nabożeństwie Arti, odbywającym się na koniec każdego dnia na ghatach. Nocleg w Varanasi.
Dzień 10 | VARANASI – LUMBINI (Nepal)
Przejazd autokarem w kierunku granicy z Nepalem – fascynującym krajem położonym u stóp najpotężniejszych gór świata. Osiem spośród dziesięciu najwyższych gór świata leży w Himalajach. Przyjazd na nocleg w okolice Lumbini.
Dzień 11 | LUMBINI – POKHARA
Zwiedzanie Lumbini, miejsca narodzin Buddy wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a następnie przejazd górską trasą na spotkanie z monumentalnymi Himalajami. Przyjazd do położonego w centralnym Nepalu, niemal u stóp Annapurny, miasta Pokhara. Popularna wśród turystów z całego świata Pokhara, z dziesiątkami sklepów, księgarń, restauracji położona jest nad brzegiem jeziora Phewa Tal. Jest to idealne miejsce na relaks wśród przepięknych himalajskich krajobrazów. Z miasteczka w bezchmurne dni widać masyw Annapurny. Nocleg w Pokhara.
Dzień 12 | POKHARA
Bardzo wcześnie rano (tylko przy dobrej pogodzie!) wyjazd pod wzgórze Sarangkot. Podejście na unikalny spektakl zapalania szczytów – wschód słońca nad Himalajami. Powrót do hotelu na śniadanie. Czas wolny w Pokharze, odpoczynek po intensywnym programie, relaks nad jeziorem z pięknym widokiem na Himalaje. Okazja do zakupu pięknych wyrobów nepalskiego i tybetańskiego rękodzieła. Dla chętnych program fakultatywny – wyjazd do malowniczo położonej Stupy Pokoju, skąd roztacza się widok na szczyty Himalajów. Nocleg w Pokhara.
Dzień 13 | KATHMANDU
Przejazd do Kathmandu wzdłuż rzeki Seti, a potem Trisuli; malownicze widoki na góry, postoje w punktach widokowych. Po drodze dla chętnych rafting na rzece Trisuli. Po przyjeździe do stolicy Nepalu wieczorny spacer po dzielnicy turystycznej Thamel. Nocleg w Kathmandu.
Dzień 14 | KATHMANDU – BHAKTAPUR
Zwiedzanie Kathmandu, stolicy Nepalu, jednego z najstarszych miast świata. Stare miasto – plac Durbar z labiryntem wąskich uliczek, sklepami oferującymi kunsztowne wyroby rzemiosła artystycznego. Wycieczka do Bhaktapur, miasta założonego w IX wieku, niegdyś stolicy Nepalu. Spacer po starej części miasta. Następnie przejazd do Pashupatinath, gdzie znajduje się świątynia boga Siwy z gathami, na których odbywają się obrzędy pogrzebowe. Wizyta w dzielnicy zamieszkanej przez Tybetańczyków, gdzie na głównym placu stoi stupa Boudhanath, święte miejsce dla buddyjskich pielgrzymów, centrum życia religijnego uchodźców tybetańskich. Nocleg w Katmandu.
Dzień 15 | KATHMANDU – DELHI
Wylot z Kathmandu do Europy (przez Delhi). Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
WIZA - PASZPORT
Wizę można uzyskać samodzielnie przez Internet na stronie indianvisaonline.gov.in koszt wizy ok. 85 USD lub za pośrednictwem biura LogosTour – koszt wizy wraz z pośrednictwem wizowym wynosi 400 PLN.

W przypadku pośrednictwa, przy wpłacie II raty należy złożyć dokumentację  wizową; 1 wypełniony formularz do wizy, zdjęcie paszportowe w formie cyfrowej oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem). Paszport powinien być ważny co najmniej pół roku od zakończenia wycieczki i mieć min. 2 strony wolne.
DODATKOWE OPŁATY
Cena nie obejmuje biletów wstępu oraz opłaty za wizę nepalską – ok. 190 USD.
NAPIWKI
Na zwyczajowe napiwki należy przeznaczyć ok. 50 USD.
Rezerwuj online