JAPONIA 2019

Nowoczesność i tradycja. Siedziby szogunów, buddyjskie świątynie i chramy shinto harmonijnie wkomponowane w przyrodę. Najbardziej wyrafinowana sztuka ogrodowa na świecie. Park Narodowy Góry Fuji. Hiroszima i Nagasaki – miasta symbole. Tańce gejsz, pokaz kimon. Okazja, by poznać smak tradycyjnej herbaty matcha.
-
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przejazdy pociągami ekspresowymi (shinkansen), klimatyzowanym autokarem, promem,
  • 11 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 1300 PLN (nie dotyczy ryokanu), 1 nocleg w Kioto w ryokanie w pokojach 2-, 4-os.,
  • 8 śniadań, 2 kolacje (w tym 1 kolację i 1 śniadanie w ryokanie),
  • opiekę polskiego pilota-przewodnika,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Bezpośredni przelot do Japonii.
Dzień 2 | TOKIO
Przylot do Tokio. Transfer autokarem do miasta. Po południu przejazd kolejką do Harajuku. Spacer przez park do najważniejszego w stolicy chramu shinto – Meiji. Następnie czas wolny w okolicy handlowego bulwaru Omotesando, z obleganymi przez młodzież modnymi butikami i galeriami. Wieczorem przejazd kolejką i spacer przez dzielnicę rozrywkowo-handlową Shibuya (m.in. rzeźba psa Hachiko). Powrót kolejką do hotelu. Zakwaterowanie na 5 nocy.
Dzień 3 | TOKIO
Śniadanie. Zwiedzanie Tokio. Przejazd metrem do dzielnicy Asakusa. Zwiedzanie najstarszej świątyni buddyjskiej w Tokio - Sensoji. Spacer przez pasaż Nakamise; okazja do zakupów pamiątek. Widok na Skytree – najwyższą wieżę telewizyjną świata (634 m). Przejazd metrem do Shimbashi i podróż nowoczesną kolejką bez motorniczego na wyspę Odaiba – sztucznie usypaną na środku Zatoki Tokijskiej. Zwiedzanie dzielnicy rozrywkowo-handlowej m.in. salon samochodowy Toyoty, oryginalna galeria handlowa Venus Fort, replika Statui Wolności. Przejazd do centrum. Spacer po Ginzie, luksusowej dzielnicy handlowej, gdzie znajdują się salony najbardziej znanych projektantów mody i różnych światowych marek. Fakultatywnie spektakl tradycyjnego teatru dworskiego kabuki (cena od ok. 3000 JPY, w miarę dostępności biletów). Powrót metrem do hotelu.
Dzień 4 | TOKIO - P.N. GÓRY FUJI
Śniadanie. Wjazd na 45. piętro ratusza, skąd podziwianie panoramy wielomilionowej metropolii. Przejazd rejsowym autobusem do Parku Narodowego Góry Fuji. Wjazd kolejką górską na szczyt wzgórza, z którego przy dobrej pogodzie widać górę Fuji. Spacer po okolicy. Fakultatywnie możliwość rejsu stateczkiem po jeziorze (cena 930 JPY). Powrót do Tokio.
Dzień 5 | TOKIO - KAMAKURA
Śniadanie. Przejazd kolejką podmiejską do leżącej nad Pacyfikiem miejscowości Kamakura, jednej z dawnych stolic Japonii. Spacer przez to ważne niegdyś miasto, siedzibę walecznego rodu szogunów Minamoto. Wizyta w świątyni Wielkiego Buddy. Potem zwiedzanie Hase-dera – malowniczej, otoczonej pięknym ogrodem, najstarszej świątyni buddyjskiej Kamakury. Następnie zwiedzanie chramu wyznawców shinto – Tsurugaoka Hachiman-gu, który był rodową świątynią pierwszego szoguna Japonii. Powrót kolejką podmiejską do Tokio. Dla chętnych – czas na zakupy elektroniki w dzielnicy Shinjuku.
Dzień 6 | TOKIO - NIKKO
Śniadanie. Przejazd pociągiem do Nikkō – religijnego serca Japonii. W programie – spacer aleją wysadzaną wielowiekowymi cedrami do chramu Tosho-gu, położonego w lesie mauzoleum jednego z najpotężniejszych władców Japonii, szoguna Tokugawa Ieyasu. Wraz z chramem Futarasan i świątynią buddyjską Rinno-ji – jest to jedyny w swoim rodzaju, zdobiony z przepychem, rozległy kompleks świątynny. Czas wolny. Powrót pociągiem do Tokio.
Dzień 7 | TOKIO - HIROSZIMA - WYSPA MIYAJIMA
Przejazd japońskim superekspresem, zwanym shinkansen, do Hiroszimy (zostawienie bagaży w hotelu). Następnie przejazd pociągiem podmiejskim do Miyajimaguchi. Rejs promem na świętą wyspę Miyajima, na której znajduje się „pływający” chram Itsukushima ze słynną czerwoną torii. Czas wolny na wyspie, po której przechadzają się stada jelonków. Powrót do Hiroszimy. Spacer po Parku Pokoju w pobliżu epicentrum wybuchu bomby atomowej. Zakwaterowanie w hotelu.
Dzień 8 | HIROSZIMA - NAGASAKI
Śniadanie. Wyjazd pociągiem shinkansen do Nagasaki (wyspa Kiusiu). Po przyjeździe zwiedzanie autokarem. Spacer po Parku Pokoju. Wizyta w katedrze katolickiej, przed którą stoi popiersie papieża Jana Pawła II. Zwiedzanie nowoczesnego muzeum poświęconego przyczynom i skutkom wybuchu bomby atomowej. Przejazd do klasztoru św. Maksymiliana Kolbe. Krótka przerwa na zakwaterowanie w hotelu. Przejście do malowniczego Ogrodu Glovera, w którym stoją zabytkowe budynki, zajmowane w przeszłości przez cudzoziemców osiedlających się w mieście. Wieczorem spacer do Dzielnicy Chińskiej i kolacja w orientalnym stylu.
Dzień 9 | NAGASAKI - KIOTO
Podróż pociągiem shinkansen do Kioto, miasta setek zabytkowych świątyń, chramów i ogrodów. Przejazd do ryokanu – tradycyjnego, drewnianego pensjonatu prowadzonego przez japońską rodzinę (zostawienie bagaży). Następnie spacer do centrum tkactwa, gdzie podczas specjalnego pokazu modelki zaprezentują piękne kimona. Czas wolny w centrum, w którym można kupić atrakcyjne i gustowne pamiątki oraz wyroby japońskiej sztuki ludowej. Następnie spacer po parku otaczającym pałac cesarski. Zakwaterowanie w ryokanie. Kolacja złożona z japońskich przysmaków. Nocleg na futonach (wspólne sanitariaty).
Dzień 10 | KIOTO
Po śniadaniu w ryokanie zwiedzanie autokarem najsłynniejszych zabytków Kioto – olśniewający Złoty Pawilon – Kinkaku-ji, zamek szoguna Tokugawy – Nijo-jo i spacer po ogrodzie japońskim (mały ogród zen), świątynia Czystej Wody (Kiyomizu-dera), stojąca na ok. 140 palach. Przerwa na zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek. Następnie spacer do nastrojowej dzielnicy gejsz – Gion. Dla chętnych – fakultatywne przedstawienie w teatrze Gion Corner, m.in. tajniki ceremonii parzenia herbaty, sztuka układania kwiatów ikebana, taniec gejsz przy starej dworskiej muzyce i przedstawienie teatru lalek bunraku (cena 3150 JPY).
Dzień 11 | KIOTO - HIMEJI - KOBE - OSAKA
Śniadanie. Przejazd pociągiem shinkansen do Himeji. Zwiedzanie zamku Himeji – najpiękniejszego w Japonii, znanego też jako Zamek Białej Czapli, zbudowanego w 1601 r. i zachowanego do dziś w niezmienionej formie. Po południu przejazd pociągiem do Kobe – wizyta w Muzeum Sake, degustacja trunku. Dalsza podróż do Osaki. Spacer pod nowoczesny budynek Sky Umeda, wjazd na jego szczyt, z którego rozpościera się widok na Osakę i okolice. Powrót pociągiem do Kioto.
Dzień 12 | KIOTO - INARI - NARA - UJI - TOKIO
Śniadanie. Przejazd lokalnym pociągiem do Inari. Zwiedzanie chramu Fushimi Inari, zwiedzanie chramu Fushimi Inari z ok. 10 tys. czerwonych bram wotywnych – torii. Kolejny postój w miasteczku Uji, ojczyźnie japońskiej herbaty, którą zaczęto tu uprawiać już w XIV w., o miejscu tym wspominają legendy Genji. Wizyta w sklepie z herbatą, degustacja i zakupy napoju mnichów buddyjskich. Następnie dalszy przejazd pociągiem do miasta Nara, pierwszej stolicy zjednoczonej Japonii i siedziby dworu cesarskiego. Zwiedzanie największej na świecie drewnianej budowli – świątyni Todai-ji z majestatycznym posągiem Wielkiego Buddy. Spacer po parku miejskim wśród oswojonych jelonków. Przejazd pociągiem z Kioto do Tokio.
Dzień 13 |
Transfer autokarem na lotnisko. Bezpośredni przelot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
TERMINY Z WYDŁUŻONYM POBYTEM
W poniższych terminach program jest wydłużony o 1 dzień (czas wolny i dodatkowy nocleg w Tokio).
- 29.03 – 11.04.2019
- 05.04 – 18.04.2019
- 12.04 – 25.04.2019
- 26.04 – 09.05.2019
- 30.08 – 12.09.2019
- 06.09 – 19.09.2019
- 08.11 – 21.11.2019

W terminie 11.10-24.10.2019 program jest wydłużony o 1 dzień w Kioto - dnia 22 października w Kioto ma miejsce jedno z największych i najbardziej znanych świąt, czyli Jidai Matsuri.
WYŻYWIENIE
Pilot zapewnia codziennie możliwość obiadu lub kolacji w cenie ok. 15-20 USD.
DODATKOWE OPŁATY
Na bilety wstępu, wjazd kolejką górską, przejazdy komunikacją miejską (metro, tramwaj, autobus, kolejka podmiejska, ew. taksówka), skrytkę bagażową na dworcu – należy przeznaczyć równowartość ok. 180 USD.