SESZELE – MAURITIUS 2019

Wspaniałe wakacje na egzotycznych wyspach leżących na środku Oceanu Indyjskiego. Najpiękniejsze plaże świata i góry z granitu. Jedna z najdziwniejszych roślin – lodoicja seszelska o erotycznym kształcie nasion. Czarne papugi i olbrzymie żółwie. Mauritius – symbol rajskiego wypoczynku. Tropikalna roślinność i podwodne atrakcje rafy koralowej.
-
Cena obejmuje

Cena obejmuje

Pobierz PDF
  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przelot wewnętrzny,
  • transfery lotnisko-hotel-lotnisko,
  • 8 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 3000 PLN,
  • 8 śniadań, 8 kolacji,
  • opiekę polskiego pilota,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Program
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot na wyspy Seszele.
Dzień 2 | SESZELE
Przylot na główną wyspę Mahé. Transfer i zakwaterowanie w hotelu, leżącym nad samym oceanem. Seszele to archipelag 115 wysp rozrzuconych w okolicy równika, na środku Oceanu Indyjskiego, 1500 km na wschód od wybrzeży Afryki i 3000 km na zachód od Półwyspu Indyjskiego. Zarówno roślinność, jak i świat zwierzęcy składa się tu z wielu endemicznych gatunków. Języki oficjalne to angielski, francuski i kreolski. Ludność jest pochodzenia afrykańskiego, azjatyckiego oraz europejskiego.
Dzień 3 | WYSPA MAHE
Śniadanie będzie serwowane w formie bufetu codziennie, przez cały pobyt na wyspach. Czas wolny. Kompleks hotelowy jest otoczony tropikalną roślinnością, kryształowo czystą wodą i białą, piaszczystą plażą. Oferuje swoim gościom wiele atrakcji i możliwości aktywnego wypoczynku (dodatkowo płatne wg cennika hotelowego). Przy hotelu znajduje się basen. Goście mogą korzystać z restauracji i baru. Kuchnia archipelagu to mieszanka wpływów kulinarnych z Francji, Indii i Chin. Na miejscu jest sala fitness oraz centrum spa. W pokoju jest kablowa TV, dostęp wi-fi do internetu, czajnik elektryczny do kawy/herbaty. Goście pragnący spędzić aktywnie czas mogą pograć w siatkówkę plażową, wypożyczyć kajak, ponurkować z rurką lub z aparatem tlenowym, wybrać się na ryby.
Dzień 4 | WYSPA MAHE
Czas wolny na wypoczynek. Można się wybrać na spacer – wzdłuż plaży lub w głąb lądu. Dla chętnych fakultatywna całodniowa wycieczka – objazd głównej wyspy Mahé. Przejazd przez malownicze wioski. Krótki postój na plaży Anse Intendance. Czas na zakupy w Craft Village, w której rzemieślnicy i szwaczki wykonują w swoich warsztatach pamiątki, sukienki, modele statków, obrazy. Dalszy przejazd nad oceanem do stolicy, miasta Victoria. Spacer po kolorowym bazarze. Następnie obiad w tradycyjnej restauracji. Zwiedzanie ogrodu botanicznego Mont Fleuri, w którym można podziwiać dziesiątki gatunków palm i wielkie żółwie z wyspy Aldabra. Przejazd malowniczą drogą Sans Souci przez Park Narodowy Morne Seszeli (Morne Seychelloins National Park). Postój na punkcie widokowym w Mission Lodge, skąd rozciąga się wspaniały widok na ocean. Po południu powrót do hotelu. Cena 80 EUR przy grupie min. 15 osób.
Dzień 5 | WYSPA PRASLIN – WYSPA DIGUE
Czas wolny na plażowanie nad Oceanem Indyjskim. Otoczone rafą koralową wyspy to raj dla nurków. Dla chętnych fakultatywna całodniowa wycieczka – na wyspy Praslin i La Digue. Rejs katamaranem na wyspę Praslin. Największą jej atrakcją jest Naturalny Rezerwat Valleé de Mai, w którym rośnie endemiczny gatunek palmy coco-de-mer (lodoicja seszelska) mająca ogromne, erotyczne w kształcie nasiona ważące nawet 10 kg i liście mierzące 14x6 metrów. Można tam również zobaczyć endemicznego ptaka – czarną papugę. Przejazd drogą wzdłuż oceanu na plażę Anse Lazio, która zwycięża w międzynarodowych rankingach na najpiękniejszą plażę na świecie. Krótki odpoczynek. Następnie rejs na wysepkę La Digue. Przejazd przez malownicze wioski. Po drodze tropikalny krajobraz – palmy kokosowe, groty, granitowe skały. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd na plantacje orzechów kokosowych i wanilii. Odpoczynek na jednej z najpiękniejszych plaż na Seszelach – Anse Source d’Argent. Wyróżnia się ona wspaniałymi formacjami skalnymi schodzącymi do samego oceanu. Późnym popołudniem wypłynięcie na wyspę Praslin, a stamtąd na wyspę Mahé. Powrót do hotelu. Cena 200 EUR przy grupie min. 15 osób.
Dzień 6 | SESZELE – MAURITIUS
Rano – czas wolny. Ok. południa wylot na wyspę Mauritius. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w luksusowym ośrodku. Na sporym terenie wokół hotelu rosną tropikalne rośliny. Goście mogą wypoczywać na pięknej, piaszczystej plaży obsadzonej palmami kokosowymi lub przy basenie. Na terenie kompleksu hotelowego znajduje się centrum fitness oraz spa oferujące różne zabiegi relaksacyjne, masaże, ćwiczenia jogi. Wieczór można spędzić w night clubie. Hotel słynie z doskonałej kuchni. Na jego terenie znajdują się restauracje i bary. Pokoje są wyposażone w czajnik elektryczny, TV, darmowy dostęp do internetu.
Dzień 7 | MAURITIUS
Czas wolny na plażowanie. Mauritius to wyspa leżąca na środku Oceanu Indyjskiego. Jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku europejskich turystów. W przeszłości należała do Brytyjczyków. Zachwycają piękne plaże z białym, drobnym piaskiem, strzeliste góry, wulkaniczne jeziora, które czynią wypoczynek niemal rajskim. Ludność to w większości Kreole. Dla chętnych wycieczka fakultatywna;
- Curepipe, Grand Bassin, Chamarel. Wycieczka w głąb wyspy. Postój w Curepipe, gdzie jest czas na kupno wysokogatunkowych ubrań z kaszmiru i wełny, które pod znanymi markami są szyte właśnie na wyspie. Atrakcyjną pamiątką może być misternie wykonany model zabytkowego statku. Przejazd na punkt widokowy, z którego widać wąwóz Black River z wodospadem. Postój przy kraterze wulkanu Trou aux Cerfs. Następnie przejazd do kompleksu świątynnego hinduistów z ogromnym pomnikiem Sziwy i świętym jeziorem Ganga Talao. Postój przy wielokolorowej formacji ziemnej Seven Coloured Earth. Powrót do hotelu. Cena 65 EUR z obiadem (min. 15 osób).
Dzień 8 | MAURITIUS
Wypoczynek nad oceanem lub dodatkowe atrakcje. Goście hotelowi mają możliwość uprawiania sportu – jazda rowerem wodnym po zatoce, nurkowanie z rurką, windsurfing, kajaki, narty wodne (dodatkowo płatne wg cennika hotelowego). Na miejscu można grać w bule, w siatkówkę plażową, tenisa, ping-ponga (dodatkowo płatne wg cennika hotelowego). Dla chętnych wycieczka fakultatywna;
- rejs katamaranem (Catamaran West). Początek rejsu przy molo Black River Fishing Centre. Rejs w kierunku Tamarin Bay, gdzie przy odrobinie szczęścia można spotkać delfiny. Po krótkim postoju dalsze żeglowanie wzdłuż zachodniego wybrzeża; piękny widok na górę Rempart. Postój przy Kryształowej Skale, gdzie miłośnicy nurkowania będą mieli możliwość popływać w jasnej lagunie. Po kąpieli dalszy rejs w kierunku Ile aux Benitiers, gdzie serwowany będzie obiad na pokładzie. Cena 86 EUR z obiadem i napojami (min. 15 osób).
Dzień 9 | MAURITIUS
Czas na odpoczynek. Możliwość dodatkowych wycieczek fakultatywnych;
- stolica Port Louis i Ogród Botaniczny Pamplemousses. Miasto zaskakuje różnorodnością. Nowoczesne budynki stoją obok tradycyjnych chat kreolskich, na bazarze sprzedawane są egzotyczne owoce, warzywa i aromatyczne przyprawy. W sąsiedztwie meczetów widać kościoły chrześcijańskie i świątynie hinduistyczne. Po obiedzie przejazd do ogrodu Pamplemousses, założonego w XVIII wieku. Zwiedzanie z przewodnikiem, który opowie o ciekawostkach dotyczących tego wyjątkowego miejsca. Cena 60 EUR (min. 15 osób).
- rejs 2-osobowym skuterem na głębokości 3 m. Pojazd ma nazwę Sub Scooter (Podwodny Skuter). Uczestnicy otrzymują strój nurka i mogą samodzielnie jechać przez 30 minut. Siedzą jeden za drugim, jak na skuterze, w przezroczystym hełmie zapewniającym panoramiczny widok na rafę koralową. Cena 100 EUR od osoby, jeśli są 2 osoby, lub ok. 140 EUR, jeśli jest 1 osoba.
Dzień 10 | MAURITIUS
Czas na plażowanie i kąpiele morskie w pięknej scenerii. Możliwość dodatkowej wycieczki fakultatywnej – Herbaciany Szlak i Park Vanilla. Mauritius był w przeszłości przez wiele lat dużym producentem herbaty. Przejazd Herbacianą Drogą przy Bois Cherie daje możliwość obejrzenia plantacji. Wizyta w manufakturze i poznanie tajników produkcji. Zwiedzanie muzeum herbaty; degustacja. Przejazd w kierunku najbardziej na południe wysuniętego skrawka wyspy – Clif Gris Gris to niezwykłe miejsce, w którym można poczuć świeże powietrze płynące prosto z Antarktydy. Następnie przejazd do Parku Vanilla – spotkanie z fauną i florą Maskarenów. Jest to park, gdzie żyją krokodyle, żółwie olbrzymy, małpy, nietoperze, dzikie świnie, gekony, jelenie z Jawy czy japońskie karpie. Cena 68 EUR z obiadem (min. 15 osób). Wieczorem transfer na lotnisko. Wylot do Dubaju.
Dzień 11 |
Przylot do Dubaju. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.
Dodatkowe informacje
Rozwiń cały opis
Pobierz PDF
PASZPORT
Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinna być min. 1 strona wolna na pieczęcie graniczne.
NAPIWKI
Na zwyczajowe napiwki dla kierowców, tragarzy, obsługi hoteli i przewodników lokalnych sugerujemy przeznaczyć ok. 50 EUR.